Mark Cuban Yatırım Yapmadan Önce En Çok Bu Kritere Dikkat Ediyor!

77

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in milyarder yatırımcısı ve sahibi Mark Cuban, Hindistan’daki Blockchain girişimi Polygon’a yaptığı son yatırımı açıkladıktan sonra son zamanlarda gündemden düşmedi. Son iki yılda Cuban, kripto para ve Blockchain alanında oldukça aktif ve yatırımları için bazı tokenlerı ve ilginç projeleri seçti.

Blockchain için en önemli kriter ne olmalı?

CNBC’ye konuşan milyarder, farklı Blockchain projelerini karşılaştırıp, yatırım konusunda karar alırken hangi faktörleri dikkate aldığını açıkladı. Cuban için Blockchain projesi seçiminde en önemli kriterlerden biri akıllı sözleşmelerin uygulanmasıdır. Cuban şunları söyledi:

Çoğu insan, BTC veya ETH ile karşılaştırıldığında, hıza ve maliyete bakıyor. Bu şeyler önemli olsa da, ben bir Blockchain’e akıllı sözleşmeler aracılığıyla geliştirme platformlarına sahip ağlar olarak bakıyorum.

Ethereum örneği

Daha önce Cuban, Ethereum gibi Blockchain projelerine olan beğenisini dile getirmişti. Bunun yanı sıra, akıllı sözleşmeler yürüten Ethereum ağı, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının yanı sıra NFT’ler olarak adlandırılan takas edilemeyen tokenlara da ev sahipliği yapıyor. Ek olarak, Ethereum Blockchain’i, yerel kripto para birimi Ether’i barındırmanın yanı sıra, birkaç farklı proje için farklı tokenları da barındırır.

Milyarder Mark Cuban bu açıdan Ethereum’u internete benzetiyor. Blockchain farklı platformları, DeFi projelerini, sosyal medya sitelerini ve çok daha fazlasını barındırabilir. Ethereum Blockchain’i bir dizi ekonomik görevi yerine getirebilir ve tam olarak çalışan bir altyapı platformu olarak hizmet eder.

Cuban Polygon’a büyük ilgi gösteriyor

Cuban, ağ büyümesini besleyen Ethereum’un iyi tasarlanmış geliştirme ve işlem ekosistemine de değindi. Cuban, “en aktif geliştiricilere sahip olan ve kullanıcıları için önemli fayda sağlayan uygulamalar oluşturan bu tür platformların bir ağ etkisine sahip olacağını” belirtiyor.

Ayrıca, Ethereum ağı, ağda işlem yapan kullanıcılardan önemli ücretler alır. ETH, DeFi veya NFT’leri içeren herhangi bir işlemi yapmak için kullanıcıların Blockchain madencilerine bir miktar ücret ödemeleri gerekir. Cuban, böyle bir modelin mutlak ekonomik mantıklı olduğuna inanıyor çünkü “ücretlerin nasıl dağıtıldığına bağlı olarak, bastıkları tokenlerın değerlerini artıran gerçek bir gelir akışı yaratabilir.”

Cuban’ın son yatırımı, ağ tıkanıklığı sorunlarını ve Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini çözmeye odaklanan Ehereum için Katman 2 ölçekleme çözümleri sunan Polygon Blockchan’i de var. Bunun dışında Cuban yatırım portföyünde DeFi şirketleri ve NFT platformu da yer alıyor. Ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) bazı doğrudan yatırımları var.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku