Polygon (MATIC)’da Kritik Gelişme: İlk 3’e Girdi!

87

Kripto veri platformu Nansen tarafından yayınlanan verilere göre, aktif adresler, Polygon (MATIC)’un  artık İlk 3 Blockchain ağı arasında olduğunu gösteriyor.

Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum (ETH), zirvede yer alıyor

Güncel veriler, Polygon’un son 7 gün içinde en aktif üç Blockchain arasında olduğunu gösteriyor. Bu, kullanıcıların ve geliştiricilerin ağ üzerinde oluşturduğu yüksek talebin bir göstergesi. Grafikten yapılan analiz, yalnızca, Binance Smart Chain ve Ethereum’un Polygon’dan daha fazla aktif adresleri olduğunu ortaya koyuyor. Yüksek aktivite açısından zirvede yer alan diğer ekossitemler de göze çarpıyor. Dördüncü sırada Ronin,  beşinci sırada Avalance ve 6 sırada ise Fantom yer alıyor. Nansen tarafından sağlanan verilere göre, Binance Smart Chain 3.44 milyon aktif kullanıcı ile son 7 gün içinde en aktif platform oldu.
En aktif ikinci Blockchain olan  Ethereum son 7 gün içinde içinde işlem yapan 2,29 milyon aktif cüzdana sahip. En aktif üçüncü ekossitem olan Polygon, 7 günlük aynı dönemde 977 bin aktif cüzdana sahipti. Bu veriler incelendiğinde, Polygon ağının sektörde daha fazla söz sahibi olabileceğini görüyoruz. Polygon’un popülaritesi, kullanıcıların gas ücretlerinde milyonlarca dolar tasarruf etmesini sağlayan düşük ücretli bir ağ olduğu düşünüldüğünde pek çok kullanıcıyı şaşırtmadı. 14 Mart’ta güncellenen Nansen verileri, az bilinen Arbitrum, Celo ve Optimism gibi Blockchain’lerin üzerlerinde daha fazla aktivite olduğunu gösteriyor. Son 7 günde Arbitrum 46.400, Celo ve Optimism 32.500 ve 12.400 işlem gerçekleştirdi.

 

Yıllık ortama 27 milyon Polygon (MATIC) yakılacak

Polygon (MATIC) geliştirici ekibi, uzun zamandır beklenen MATIC yakım güncellemesini etkinleştirdi. EIP1559’un etkinleştirilmesi, MATIC’in tıpkı Ethereum (ETH) gibi deflasyonist bir sisteme dönüşmesini sağlayacak. Peki, bu kritik gelişme fiyatı etkileyecek mi? Aralık’ta, Polygon geliştiricileri BNB ve ETH gibi yakma mekanizması kullanacaklarını duyurmuşlardı. Geçen ay Mumbai Testnet’te EIP1559’un başarılı bir şekilde sunulmasından sonra, Polygon artık Mainnet’te London Hardfork için bir blok numarasına sahip. Polygon, EIP1559 ve ilgili EIP’lerin Mainnet’te 18 Ocak’ta etkinleştirileceği London Block’a ulaşacak. EIP 1559, ücret mekanizmasını değiştirmeyi amaçlıyor. Bu güncelleme, işlem ücretlerini düşürmeye yardımcı olmasa da, fazla ödeme yapan kullanıcı sayısını azaltmaya ve kullanıcıların maliyetlerini daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olacak.

 

EIP-1559 yükseltmesinin sunulması, Matic’in, yatırımcıları, doğrulayıcıları ve geliştiricileri de dahil olmak üzere Poligon topluluğu üzerinde geniş bir etkisi olacak deflasyonist bir varlık haline gelmesine yardımcı olacak. MATIC’ 10 milyar sabit arza sahip, bu nedenle mevcut token sayısındaki herhangi bir azalma deflasyonist bir etki yaratacak. Polygon ekibi, MATIC’in toplam arzı üzerindeki potansiyel etkiyi simüle etmek için temel olarak güncelelmeden bu yana Ethereum’un bu süreçteki deneyimini inceledi. Ekip tarafından yapılan analiz, mekanizmanın bir yılda 27 milyon MATIC’i yok edeceğini gösteriyor.  Polygon EIP-1559 güncellemesi sayesinde MATIC‘in değerine de gözlemlenebilir bir etki beklenebilir. Öyle ki Polygon’da da bahsedilen bu kriterler karşılanırsa, deflasyonist etkiden olumlu bir piyasa sonucu ortaya çıkartılabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku