Analist Uyardı: Ethereum Rakibi Altcoin Sert Çakılabilir!

812
Yakından takip edilen bir analist, Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA), Chainlink (LINK) gibi büyük bir düzeltme yaşayabileceğini iddia etti. Altcoin LUNA, an itibariyle 92.93 dolardan işlem görüyor.

Terra (LUNA), yüzde 50 değer kaybedebilir

Piyasada Capo olarak bilinen analist, 248 bin Twitter takipçisine, trader’ların LINK ve LUNA arasındaki fiyat hareketinde bazı çarpıcı benzerlikleri gözden kaçırdığını söylüyor. Analiste göre, iki altcoin tüm piyasa düşüşteyken çok benzer bir performans sergiliyorlar. LUNA, 40-45 dolar seviyesine düşebilir. Chainlink şu anda 13 doların biraz üzerinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 doların yaklaşık yüzde 75 altında işlem görüyor. Terra  ise 104 dolarlık zirvesinin yüzde 14 altında. Capo’ya göre, akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM) da daha fazla aşağı yönlü riske karşı önemli ölçüde savunmasız görünüyor. Analist, FTM trendleri düştükçe açık pozisyondaki büyük artışa dikkat çekiyor ve trader’lar agresif bir şekilde açığa satmaya çalıştıkça duyarlılığın genellikle çok düşüş eğiliminde olduğunu öne sürüyor.
Altcoin projelerine yönelik tahminlerini paylaşan analist Bitcoin içinde çarpıcı açıklamalar yaptı. Popüler analist BTC’nin şimdiki fiyat hareketi ile 2021 Mayıs’ındaki büyük çöküş sırasındaki fiyat hareketi arasında bir karşılaştırma yapıyor. Capo’ya göre, Bitcoin’in Şubat ayındaki rallisi ve sonrasındaki durgunluk ve volatil dönemi,  geçen seneki Mayıs dönemini hatırlatıyor. O dönem, BTC 30 bin doların altına inmişti.

Bu altcoin, 2021’de Ethereum’dan daha iyi bir performans sergiledi

Ethereum (ETH), birçok açıdan altcoin sektöründe liderliğini korusa da, rakipleri de iddialı projelere imza atıyor. The Motley Fool analistlerinden John Ballard’a göre, Near Protocol (NEAR), 2022’ye damgasını vuracak projelerden bir tanesi olacak. Ethereum, 2021’de yüzde 408 artış kaydetti. Yatırımcılar, daha hızlı işlem hızlı ve Blockchain üzerinde çalışan programlar olan merkeziyetsiz uygulamalardan (dApp’ler) oluşan geniş ekosistemi nedeniyle Ethereum’u Bitcoin’e tercih ettiler. Ancak, ortaya çıkan bazı yeni projeler, ETH’den daha iyi dinamikler ortaya koyuyor. Son zamanların gözde altcoin projesi NEAR Protocol (NEAR) geçen yıl yüzde 984 arttı. Bu birinci katman Blockchain’i, işlem hızı ve kullanım yönleriyle Ethereum ile benzer faydalar sunuyor, ancak çok daha büyük bir potansiyele sahip.

 Tüm kripto piyasası şu anda 1,5 trilyon doların biraz üzerinde. Analiste göre, orijinal yatırımınızı çoğaltabilecek nispeten güvenli ancak güçlü bir altcoin arıyorsanız, büyüyen bir geliştirici topluluğu tarafından desteklenen fiyat ivmesini gören daha küçük Blockchain’lere bakmak daha mantıklı. NEAR’ın şu anda 6,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Değeri 42 kat artabilir ve dolayısıyla Ethereum’un şu anki 268 milyar dolarlık piyasa değeriyle eşleşebilir. Öte yandan, eğer Ethereum 42 kat artarsa, yakın zamanda gerçekleşmesi muhtemel olmayan 11 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşabilir. NEAR, geçtiğimiz yıl içinde yatırımcıların ilgisini çekmeye başlayan bazı önemli gelişmelere imza attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku