Düşüşe rağmen bu verilere göre Bitcoin’de boğa koşusu başladı

0 2

Zincir üzerindeki faktörler Bitcoin için henüz fiyatına yansımayan pozitif büyüme gösteriyor. Bitcoin ile ilgili piyasa duyarlılığı Ekim ayından beri olumlu. DeFi tokenlerinde bir toparlanma Bitcoine fayda sağlayabilir

Teknik göstergeler 2017de olduğu gibi Bitcoinin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde yükselmek üzere olduğuna dair güçlü işaretler gösteriyor.

Bitcoin son yedi günde 11.000 doların üzerinde kaldı ve analistler boğa koşusunun neden başladığını açıklamak için birden fazla veriye işaret ediyor.

Analitik firması TheTienin verilerine göre Ekim ayından bu yana Bitcoin ile ilgili piyasa duyarlılığı olumlu. Günlük duygu Twitterdaki sohbetlerin tonu analiz edilerek ölçülür ve bu verilerin nicelleştirilmesinin ardından 50nin üzerindeki herhangi bir sayı pozitif kabul edilir. Cointelegraphın bildirdiğine göre şu ana kadar bu metrik 80e kadar yükseldi ve şu anda 62.4te duruyor.

Bir kripto para birimi analisti olan Willy Woo Bitcoin için “yatırımcı faaliyetinin” de toparlandığını söyledi. Ancak bu olumlu sinyal hala fiyata yansımıyor.

Ardından borsalardaki Bitcoin sayısı da azaldı. Borsalar normalde yatırımcılar tarafından işlem yapmak için kullanılır. Bu öncülün ardından yatırımcılar kripto varlıklarını sürekli olarak borsalardan çekiyorlarsa gelecekte fiyatta daha fazla artış beklediklerinin ve şu anda işlem yapmak istemediklerinin bir işaretidir. Cointelegraph yatırımcıların bu birikim davranışının 2017 boğa piyasası başlamadan önce olanlara benzediğini bildirdi.

Merkezi olmayan finans (DeFi) en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereuma doğrudan fayda sağlarken aynı zamanda Bitcoine “Wrapped Bitcoins” veya Ethereum blok zincirinde tokenize edilmiş Bitcoin şeklinde faydalar sunar.

Şu ana kadar piyasa Adalet Bakanlığının son derece popüler bir türev borsası olan BitMEX üzerindeki baskısı ve geçen hafta Birleşik Krallıkın kripto para birimi türevlerini yasağı da dahil olmak üzere önemli düşüş haberlerini atlattı. Bunun yerine yatırımcılar fintech şirketi Squarein Bitcoine 50 milyon dolar yatırım yapmasıyla ilgili haberlerden heyecan duydu.

Özellikle birçok analistin merkezi olmayan finans üzerinde yaklaşan bir baskı olacağını düşündüğü şey konusunda belirsizlik devam ediyor. Bununla birlikte Cointelegraph raporuna göre yatırımcılar şu anda DeFi jetonlarının fiyatında bir toparlanma bekliyorlar ve bu muhtemelen Bitcoin fiyatını 12.000 $ ın üzerine çıkarabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku