Bitcoin İvme Kazandı: Glassnode ve Uzmanlardan Kritik Yorum!

387
Fed, dört yıl içindeki ilk faiz artışını açıklamayı planlamadan sadece bir gün önce, Bitcoin (BTC) şaşırtıcı bir hamle yaptı. BTC, yüzde 5 artışla 41 bin dolara ulaşmayı başardı ancak tekrar ivme keybetti. Bu, Bitcoin’in üç hafta içinde üçüncü kez 40 bin doların üzerine bir hamle yapması. BTC, an itibariyle 39.101 dolardan işlem görüyor.

 

Sürdürülebilir bir ralli için bu seviyeler geçilmeli!

Uzmanlara göre perakende yatırımcılar iyimserliğe kapılmamalı. Bugünkü fiyat hareketi ile BTC, 20 günlük EMA ve 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde bir sıçrama yapıyor. Ancak hala büyük bir sorun var. BTC, hala 200 günlük hareketli ortalamasından (DMA), 48.622 dolardan çok uzakta. Ancak Bitcoin bu seviyeleri geçerse, yükseliş trendini teyit edebiliriz. Mevcut küresel makroekonomik durum, ABD enflasyon rakamlarının kırk yılın zirvesine ulaşması nedeniyle kırılgan görünüyor. Öte yandan Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte jeopolitik belirsizlik de sorunları artırdı. Glassnode kurucu ortakları tarafından kullanılan bir Twitter hesabı şu açıklamayı yaptı:
Bitcoin 38-42 bin dolar fiyat aralığına sıkıştıkça likidasyon boyutları azalır (B). Uzun tasfiyeler hakim olmaya devam ediyor. Bir sonraki büyük hamle, 36-45 bin dolar aralığını kırdığımızda onaylanacak (A).
Milyarder kripto yatırımcısı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin’in Fed’in faiz oranlarını artırmayı ve güçlü niceliksel sıkılaştırma önlemleri almayı planladığı bir dönemde “hızlı” bir şekilde toparlanma şansının çok az olduğunu söyledi. Fed’in bu yıl enflasyonun hızla kontrol altına alınmaması durumunda 7-8’e kadar çıkabilen asgari dört faiz artırımı planladığı bildiriliyor. Novogratz, Bitcoin’in bu yıl 30 bin ila 50 bin dolar aralığında kalmasını bekliyor .

 

Peter Schiff’ten çarpıcı yorum: sırada Bitcoin var

Peter Schiff, kripto paralar ile ilişkili şirketlerin hisse senetlerinin düşüş yaşadığını ve sırada Bitcoin (BTC)’in olduğunu iddia etti. Ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, yine kripto para birimi ile ilgili yatırımları hedef aldı. Schiff, GameStop Corp ve AMC Entertainment gibi kripto para ile ilişkili hisse senetlerinin kötü performans sergilediğini açıkladı. Ünlü yatırımcı şu ifadeleri kullandı:
Fark etmediyseniz, bu hisse senetleri çöküyor. GameStop, bugün yüzde 15 daha düştü ve hisse başına 79 doların altında işlem görüyor. Bu, geçen yılın en yüksek seviyesinden yüzde 83’ün üzerinde bir düşüş. AMC bugün yüzde 5.5 düştü, 2021’deki en yüksek seviyesinin yüzde 80 altında işlem görüyor.
  Birçok kripto meraklısı, Schiff’in kripto paralara yaptığı eleştirilerden bıkmış olsa da, Schiff’in bahsettiği kripto ile ilgili hisse senetlerine daha yakından bakmakta fayda var. 2020’de kripto para sektöründe giderek daha popüler hale gelen GameStop, son 24 saatte yüzde 15’in üzerinde değer kaybederken, BTC ve SHIB gibi bir dizi kripto para birimini kabul eden ABD merkezli sinema salonu AMC Entertainment’ın hisseleri de yüzde 15’in üzerinde düştü. Benzer şekilde, Coinbase Global Inc hissesi (COIN) de son 24 saatte yaklaşık yüzde 5’lik bir kayıp yaşadı. Coinbase’in hisse senedi fiyatı 14 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesi olan 150 dolara ulaştı ve mevcut piyasa değeri 33.6 milyar dolar.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku