Cardano Kurucusu Bu Kripto Para Hakkında Konuştu: O Zaten Öldü!

148

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, yükselen Bitcoin borsa girişlerine tepki gösterdi ve lider kripto para birimi BTC’nin “zaten ölü” olduğunu söyledi. Cardano patronu, BTC’nin borsalara hızlı bir şekilde girmesinden endişe duyuyor.

Hoskinson’s yükselen BTC borsası girişine tepki verdi

Bitcoin yatırımcıları varlık sınıfını diğer borsalara aktarıyor. Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin döviz giriş hacminin 7d hareketli ortalamasının 1 ayın en yüksek seviyesi olan 3,335.047 BTC’ye ulaştığını gösteriyor. Bu, yatırımcıların mevcut piyasa durumuna aşırı ilgi duymadıklarını göstermektedir, çünkü birçoğu Bitcoin’lerini satmak ve cüzdanlarını stabil kripto paralara veya nakde dönüştürmek istemektedir. BTC’nin sahipleri, tüm kripto para birimlerinin değerindeki büyük düşüş göz önüne alındığında, en üst varlık sınıfını, esas olarak stablecoin olmak üzere başka bir kripto para birimi ile takas etmeyi planlıyor.  Bir kripto veri analizi platformu olan Whale Alert tarafından bildirildiği üzere, son 24 saat içinde yüz milyonlarca dolara ulaşan büyük hacimli BTC, Gemini borsasına aktarıldı.

kripto para

Bitcoin topluluğu, Hoskinson’un yorumunu en üst varlık sınıfına hakaret olarak görse de, Cardano yöneticisinin yalnızca insanların BTC’lerini boşaltmalarını engellemeye çalıştığı açıktır, çünkü eylem diğer kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olacaktır. Hoskinson, kuruluşundan bu yana en büyük çöküşlerinden birini yaşamasına rağmen kripto piyasasının toparlanacağı konusunda iyimserdi. Cardano yöneticisi, yeni yatırımcıları ilk kripto para birimi kışına davet ederken, piyasa düşüş durumunun üstesinden gelmenin bir yolunu ararken sakin kalmalarını istedi.

Kripto para fiyatlarındaki düşüşe tepki gösteren yatırımcılar

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu hafta, kripto para birimi sektöründe, piyasadaki tüm kripto paraların ve token’ların fiyatlarını düşüren birçok olumsuz gelişmeye yol açtı. Yükselen enflasyon ve Terra ve Celsius Network gibi önemli kripto projelerinin çöküşü raporları sorunlara yardımcı olmuyor ve kripto varlıklarının fiyatları üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının aşağı yönlü hareketini takiben, yatırımcılar devam eden fiyat düşüşüne olumsuz tepki verdiler, çünkü birçoğu piyasa istikrarını yeniden kazanana kadar kendilerini daha fazla kayıp yaşamaktan kurtarmak zorunda kaldılar.

İşte Bu Hafta Kripto Para Piyasasını Etkileyecek 3 Faktör!

Bazı yatırımcılar Bitcoin varlıklarını stablecoin’lere dönüştürürken, diğerleri olayların ortaya çıkışını izlerken hiçbir şey yapmamayı seçtiler. Bitcoin hala 20.000 dolar civarında işlem görüyor ve kıdemli vadeli işlem yatırımcısı ve analist Peter Brandt, varlık sınıfının 13.000 doların altına düşebileceğini tahmin ederken, birçok BTC yatırımcısı daha fazla zarara uğramaya hazır değil ve dünyanın en büyük kripto para biriminin bilinmeyen cüzdanlardan borsalara büyük transferlerine neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku