Vitalik Buterin, Ethereum’un BTC’ye Benzemesini İstiyor!

189

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un Bitcoin (BTC) ‘e daha çok benzeyen bir sistem haline geldiğini görmek istediğini belirti.

Ethereum kurucusu çelişki yaşıyor

Buterin bir süre önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, lider altcoin Ethereum ile ilgili çözülmüş gibi hissetmediği “düşünceleri ve değerleri” arasındaki bazı çelişkileri belirtti. Listesindeki ilk madde, Ethereum’un “uzun vadeli istikrar” vurgusu ile Bitcoin’e daha çok benzediğini görme arzusu oldu. Buterin,”oraya ulaşmanın oldukça fazla aktif, koordineli ve kısa vadeli değişim gerektirdiğinin farkına varması” arasındaki çelişki yaşadığı bildiriyor.

1 Nisan tarihinde Buterin, lider kripto para birimi Bitcoin maksimalizminin tutkulu bir savunmasını kaleme almıştı. Ancak Twitter gönderisinin 1 Nisan şakası olup olmadığı belirsizliğini korumaya devam ediyor. ETH kurucusu Vitalik Buterin, bu haftaki Twitter paylaşım dizisinde, Ethereum’daki önemli uygulamaların güvenliği konusunda da bir çelişki hissettiği açıklamalarında bulunarak paylaşımında şunlardan söz etti:

“Ethereum’ın gerçekten aşırı koşullarda hayatta kalabilen bir Layer-1 haline geldiğini görme arzum ile birçok önemli uygulamanın zaten ETH protokol tasarımında kabul edilebilir olduğunu düşündüğümüz her şeyden çok daha kırılgan güvenlik varsayımlarına dayandığını fark etmem arasındaki çelişki.”

DAO ve NFT projeleri konusunda da çelişkili

Ayrıca Buterin, bazı ülkelerin kripto para birimleri ile olan “radikal politika deneyleri” konusunda da çelişkili düşünceler içinde olduğunu belirterek şunları söylüyor:

“Daha fazla ülkenin radikal politika deneyleri (örneğin kripto para ülkeleri!) benimsediğini görme arzum ile hükümetlerin bu tür şeylerde sonuna kadar gitme olasılığının daha yüksek olduğu ve dahili olarak çeşitliliğe dost olmadığı gerçeğinin farkına varmam arasındaki çelişki.”

Vitalik Buterin, Ethereum'un BTC'ye Benzemesini İstiyor!

Son olarak ETH kurucusu, belirli modern blockchain uygulamaları hakkında da çelişkili düşüncelere sahip olduğunu belirtiyor ve şunları söylüyor:

“Birçok modern finansal blockchain ‘uygulamalarından’ (3 milyon dolarlık APE’ler vb.) hoşlanmamam ile bu kripto ekonomisini ayakta tutan ve en sevdiğim havalı yönetim deneyleri DAO’yu ödeyen şeyin büyük bir parçası olduğu gerçeğine gönülsüz takdirim arasındaki çelişki.”

Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku