Microsoft Destekli Altcoin’e Delist Şoku!

26

Güney Kore merkezli birkaç büyük kripto borsası, Microsoft destekli oyun platformunun token’ını delist ediyor. Microsoft destekli olan WEMIX’in, listeden çıkarıldığı aktarılıyor. Kriptoarena.com olarak, delist edilen altcoin ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

Microsoft destekli altcoin delist ediliyor

Kripto projesi kısa süre önce teknoloji devi Microsoft da dahil olmak üzere şirketlerden fon topladığını duyurdu. Güney Kore’deki en iyi beş kripto para borsasından oluşan Dijital Varlık Borsası Ortak Danışma Kurulu, token’ın listeden çıkarılması için bir tarih açıkladı. Kurul içerisinde, Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax borsaları bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre borsalar, Wemix’in yanlış bilgi verdiğini belirtti.

Altcoin’in arkasında yer alan blockchain oyun stüdyosu Wemade, yakın zamanda Microsoft benzeri şirketleri içeren bir turda 46 milyon dolar topladı. Ancak son olarak Kore kripto borsaları, şirket tarafından sunulan verilerde hataların olduğu açıkladı. Güney Kore basınında yer alan haberlere göre, borsalar, dağıtım hacmi gibi önemli bilgilerde tutarsızlıklar bulunduğunu iddia ediyor. Kripto borsaları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

Dağıtım hacmi gibi önemli bilgilerin teslim edilmesinin ardından birkaç kez revize edilmesi gibi, proje içindeki önemli bilgileri belirleme ve yönetme becerisine olan güveni yeniden kazanmanın zor olduğu alışılmadık bir durum söz konusu.

Borsalar işlemleri durdurma kararı aldı

Beş kripto para borsası, yatırımcı güvenliğini sağlamak için WEMIX’e verdikleri desteği sonlandırma kararını açıkladı. WEMIX’e ait ticari işlemlerinin 8 Aralık tarihinden sonra sona ereceği belirtilmektedir. WEMIX token şu anda piyasa değerine göre 226. sırada yer almaktadır. Altcoin, delist kararının duyurulmasıyla birlikte son 24 saatte yüzde 70 değer kaybetti. CoinMarketCap verilerine göre ise WEMIX açıklama sonrasında, 0,4738  dolara kadar düştü.

Bu arada WEMIX ekibi, borsaların işlem desteğini hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamalara göre şirket, borsaların kararları üzerinde çalışıyor.  WEMIX, resmi Twitter hesabı üzerinden bu kararın tek taralı olduğunu belirtmektedir. Ayrıca ekibin duruma derhal ve aktif olarak yanıt vereceği aktarılıyor.

Tüm bunlarla birlikte Güney Kore merkezli blockchain oyun stüdyosu Wemade, geçtiğimiz süreçte fon topladı. Teknoloji devi Microsoft’un da katılım sağladığı son yatırım turunda 46 milyon dolar fon topladı. Hisse senedine dönüştürülebilir tahvil satın alımı gerçekleştiren Microsoft, Wemade’e 14,8 milyon dolarlık yatırım yaptı. 2000 yılında kurulan stüdyo, 2018 yılından itibaren blockchain teknolojileri üzerinde de çalışmaya başladı. Bu çalışmalar sonucunda ise, Wemix blockchain mainnet doğdu ve gelişmesinin önünü açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku