Elon Musk Açıkladı: FTX CEO'sunun Twitter'da Hissesi mi Var?
Elon Musk Açıkladı: FTX CEO'sunun Twitter'da Hissesi mi Var?

Elon Musk Açıkladı: FTX CEO’sunun Twitter’da Hissesi mi Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün çıkan bir haberde, iflas eden kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın Twitter’da 100 milyon dolarlık hissesi olduğu yazılmıştı. Milyonların kullandığı sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk bu haberi yanıtlamakta gecikmedi.

Sam Bankman Fried’ın Twitter hissesi çok konuşuldu

Son zamanlarda gündemden düşmeyen FTX, kripto sektörünü alt üst etmişti. Borsanın skandallarına ek olarak eski CEO Sam Bankman Fried da çok konuşulanlar arasındaydı. Hakkında birçok haber yazılıp çizilen SBF’nin şimdi de Twitter’da 100 milyon dolarlık bir hisseye sahip olduğu söylendi. Geçtiğimiz gün bu haberi yayımlayan Business Insider, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’tan sert bir yanıt aldı.

Business Insider tarafından yayınlanan habere göre; Musk, SBF’den sahip olduğu Twitter hisselerini kendisine devretmesini istedi. Öncü kripto para borsalarından olan FTX’in eski CEO’su geçmişte Twitter’dan hisse aldığını kendisi açıklamıştı, fakat hissenin değeri hakkında bir bilgi vermemişti. Yapılan haberde SBF’nin 100 milyon dolarlık hisseye sahip olduğu vurgulanırken, Elon Musk’ın bu hisseyi devralmak istediğinden bahsedildi. Bunun üzerine Musk, Twitter üzerinden bu habere “Yanlış” cevabını verdi, bunun yanı sıra haber sitesini de iğneleyici bir dil ile eleştirdi.

Elon Musk haberleri yalanladı

Kriptoarena.com olarak belirttiğimiz gibi, eski CEO Sam Bankman Fried’ın 100 milyon dolarlık Twitter hissesine sahip olduğu haberi Elon Musk tarafından reddedildi. Fakat sosyal medya üzerinden kullanıcılar, bu konuda kafalarında soru işaretleri olduğunu dile getirdi. Bunun sebebi ise, bu ayın başlarında sızan FTX bilançosunda, 43 milyon dolarlık Twitter hissesinin şirketin likit olmayan varlıklarından biri olarak listelenmesi. Bu tutar haberde yazıldığı gibi 100 milyon dolar olmasa da ayın başında FTX’in Twitter hisselerinin bir kısmına sahip olduğu bilgisi sızdırılmıştı. Bu sebeple bazı kullanıcılar Elon Musk’ın açıklamalarının doğruyu yansıtmadığını iddia etti.

Elon Musk Açıkladı: FTX CEO'sunun Twitter'da Hissesi mi Var?

Öte yandan Elon Musk ise adının SBF ile aynı haberde yer almasından rahatsız oldu. Bu durum için haber sitesini “SBF’nin yandaşı” olmakla suçlayan Musk, eski CEO’ya karşı olumsuz düşünceleri olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. FTX krizi yaşanmadan önce ise Sam Bankman Fried, Musk hakkında oldukça olumlu yorumlar yapıyor, kendisiyle konuşmaktan keyif aldığını dile getiriyordu. FTX skandalının ardından ise Elon Musk, SBF ile tüm ilişiğini kesmekle kalmadı, aynı zamanda eski CEO’yu “saçmalıklarla dolu bir adam” olarak nitelendirdi. Musk ayrıca, Twitter anlaşmasına katkıda bulunacak yatırımcılar aradığı dönemde FTX’ten herhangi bir sermaye beklemediğini de tekrar vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk Açıkladı: FTX CEO’sunun Twitter’da Hissesi mi Var?