Teknoloji Devi Kendi Kripto Para Borsasını Açıyor! İşte Detaylar
Teknoloji Devi Kendi Kripto Para Borsasını Açıyor! İşte Detaylar

Teknoloji Devi Kendi Kripto Para Borsasını Açıyor! İşte Detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Samsung’un yatırım firması Samsung Securities , gelecek yıl kendi kripto para borsasını başlatmayı düşünüyor.

Samsung kripto para dünyasına adım atıyor

Güney Kore yerel medyasına göre Samsung, kripto dünyasında yeni adımlar atmayı planlayan ülkedeki tek büyük şirket değil. Mirae Asset Securities dahil olmak üzere borsada listelenen diğer altı büyük şirket de 2023’te bir kripto ticaret platformuna sahip olmayı planlıyor. Doğrudan menkul kıymetlerle ilgilenen bu kuruluşların, borsa işlevlerini yerine getirmek için bir lisans almak için Güney Koreli finans kuruluşlarıyla birlikte çalıştığı bildiriliyor. Araştırmaların zaten son aşamalarına geldiği bildiriliyor.

kripto para
kripto para

Samsung’un, Samsung Menkul Değerler aracılığıyla kendi borsasını başlatmayı planlaması, teknoloji alanındaki en büyüklerden biri olarak kabul edilen şirketin kripto endüstrisine nasıl uyum sağladığına dair bir başka örnek sunuyor. Samsung, geçtiğimiz yıl bununla ilgili çeşitli girişimler başlattı. Güney Koreli dev, Galaxy serisi akıllı telefonlar için bir cüzdan işlevi, NFT’ler ve Cardano pozlamayı (ADA) destekleyen bir TV geliştirdi . Şimdi, yerel medya gelecekteki değişimlerinin güvenlik token’lerine odaklanacağını iddia ediyor. Geçen yıl şirketin bu varlıklar için bir ticaret platformu başlatmaya çalıştığını, ancak uzman profesyonellerin eksikliği nedeniyle projeye devam edemediğini hatırlamakta fayda var.

Güney Kore kripto yanlısı mı oldu?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Güney Kore, kripto dünyası üzerinde güçlü bir gözetim geçmişine sahiptir . Geçen yıl, ülkenin düzenleyici kurumları 60’tan fazla platformun kripto para ticareti yapmasını yasakladı. Bu şirketler , faaliyetlerine devam edebilmek için en büyük yerel finans denetçisi olan FIU tarafından belirlenen kurallara kayıt olmak ve uymak zorundaydı . Düzinelerce borsa, belirlenen parametrelere uymayarak geçen yıl kapılarını kapattı. Buna rağmen, en büyük dört Güney Kore kripto borsası – Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit – lisanslarını aldı.

kripto para

Ayrıca hükümet, Terra ekosisteminin ( LUNA ) çöküşünün ardından borsa gözetimini artırdı . Projenin lideri Do Kwon’un Güney Kore’de doğduğunu ve yerel ajanlar tarafından araştırıldığını hatırlamakta fayda var. Bununla birlikte, Asya ülkesi, yeni başkanı Yoon Suk-Yeol’un Mayıs ayında göreve başlamasından sonra kripto endüstrisine daha açık hale geldi . Politikacı bir kripto meraklısı ve dijital varlıklara yapılan yatırımlardan elde edilen kârlar üzerinden vergi ödenmeme sınırını artırmayı vaat ediyor. Bu anlamda, büyük yerel şirketlerin kendi borsalarını başlatabilmeleri, Güney Kore’nin Asya kıtasında bir kripto para birimi merkezi haline gelmesi için büyük bir ilerlemeyi temsil edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Teknoloji Devi Kendi Kripto Para Borsasını Açıyor! İşte Detaylar