Mevcut Çöküşü Bilen Analistten Kritik Bitcoin Yorumu: Hazır Olun

2.319

Uzun zamandır Bitcoin ile ilgili olarak 30.000 doların altında büyük bir düşüş gerçekeleştireceğini öngören kripto para analisti ve yatırımcısı Capo, BTC’nin daha ne kadar düşebileceği hakkındaki fikirlerini belirtiyor.

Bitcoin (BTC)’in ilerlemesi için bunun yaşanması gerektiğini belirtiyor

Kripto para analisti Capo, resmi Twitter hesabında bulunan 289.400 takipçisine Bitcoin’in serbest düşüşünün henüz bitmediğini belirtti. Mevcut çöküşü tetikleyen ana güç olarak BTC’nin kripto para borsalarına büyük balinaların al-sat gerçekleştirdiklerini ve önemli miktarda Ethereum’un da kripto para borsası FTX’e gönderildiği konusunda uyarılarda bulunuyor . Capo, Bitcoin için düşük hedefine gelince, BTC’nin 21 bin ile 23 bin dolar fiyat seviyeleri arasında bir yere ineceğine inandığını söylüyor. Analist, yatırımcılara, Bitcoin’in 6 bin dolar fiyat seviyesinden geçtikten sonra 2018’in sonlarında nasıl bir düşüş yaşadığını ve BTC’nin ilerlemesi için benzer bir kaderi tekrarlamasının gerekli olduğunu hatırlatıyor ve şu sözleri söylüyor;

“2018’i hatırlıyorsanız, 6 bin dolarlık desteği kırdığında ne olduğunu bilirsiniz.”

Mevcut Çöküşü Bilen Analistten Kritik Bitcoin Yorumu: Hazır Olun

Şu anda, Bitcoin son 24 saatte yüzde 12’lik bir düşüşle birlikte 27,772 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30 bin dolar seviyesinin altına düştüğünü gösteriyor.

Analist: Bu altcoin’i değerlendirmeyi düşünüyorum

Ayrıca Capo, STEPN (GMT)’in move to earn projesi olmasından dolayı satın almayı düşündüğü bir altcoin olduğunu, ancak yalnızca fiyat seviyeleri düşmeye devam ederse vurgulamasını yaparak şunları söylüyor;

GMT evine geri geliyor… İlk hedef bu. Orada satın almazdım. ”

Yatırımcılara NFT spor ayakkabılar sunan ve gerçek hayatta atılan adımlar doğrultusunda altcoin projesi ile ödüllendiren STEPN, Mart ayında yeniden piyasaya sürüldükten sonra başlangıçta yüzde 3,500’ün üzerinde büyük bir hızla yükseliş yaşadı ve Nisan sonunda 0,11 dolar seviyesinden 3,97 dolar seviyesinde yükseldi. GMT çıkış yaptığı tarihten bu yana düşüş yaşıyor. Şu anda yüzde 38 düşüşle piyasa değeri 0,98 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Mevcut Çöküşü Bilen Analistten Kritik Bitcoin Yorumu: Hazır Olun

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi; Bitcoin (BTC), Fed’in yüksek enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırmasının ardından geçen haftadan bu yana kan kaybediyor. Peter Brandt, daha önce BTC’nin 30 bin doların üzerinde tutunamaması durumunda 28 bin doların altına düşebileceğini tahmin etmişti. BTC, bugün erken saatlerinde 27.300 dolara düştü. Brandt, ayrıca piyasada kapitülasyon riskine de değindi. Kapitülasyon, fiyatların artacağına dair umudunuzu ve inancınızı kaybettiğiniz için kripto para birimlerini önemli bir kayıpla satma sürecidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku