İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’den Kripto Paralara Destek!

126
Kripto para sektörü, zor bir dönemden geçerken, önemli gelişmeler de meydana gelmeye devam ediyor. Kripto paralara yönelik sert düzenlemeleri ile ön plana çıkan İngiltere’den kritik bir haber geldi.

İngiltere’den ”önlem” ve ”destek” mesajı

Dün Birleşik Krallık Parlamentosu’nun açılışı yapıldı. Her zaman olduğu gibi, açılışta Kraliçe II. Elizabeth’in konuşma yapması bekleniyordu. Ancak, kraliçe sağlık sorunları nedeniyle açılışa katılamadı ve  birçok konunun ele alındığı 140 sayfalık bir metni parlamentoya gönderdi. Küresel ekonomiye ve güncel politik gelişmelere ilişkin pek çok başlığın yer aldığı konuşma metninde kripto paralarla ilgili bölümler de yer aldı. Kripto paralarla ilgili ifadeler iki bölümde yer aldı. Bunlarda ilki sektöre yönelik regülasyon, yaptırımlar, ikincisi ise inovasyon ve girişimin desteklenmesi.
Finansal Hizmetler ve Piyasalar başlığı altında metin, “İngiltere’yi daha da çekici kılmak için finans sektöründeki bürokrasiyi azaltarak yüksek standartların sağlandığından emin olunmalı. Finansal hizmetlerdeki yenilikçi teknolojilerden yararlanılmalı, Kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde benimsenmesi desteklenmeli” ifadesine yer verdi. Ekonomik suçlar ve kurumsal şeffaflık başlığı altında ise, “Fidye yazılımı saldırılarında kullanılan kripto varlıkları daha hızlı ve kolay bir şekilde ele geçirmek ve kurtarmak için güçler oluşturulmalı.” ifadesine yer verildi.

İngiltere’den dikkat çeken kripto para hamlesi: yasallaşıyor!

İngiltere, kripto para sektöründe “dünya lideri” olmaya yönelik adımlar atmaya devam ederken, yetkililer endüstriye dair çarpıcı planlarını açıkladı. İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu girişimlerinin kripto sektörüne daha fazla yatırım çekmeyi hedefleyeceğini söyledi. Büyük planın bir parçası olarak İngiltere, stablecoin’leri yasal bir ödeme şekli olarak tanımayı planlıyor. Ayrıca, maliye bakanı, kripto para sektörünün ülkenin düzenleyici kurumu FCA’nın denetimine getirecek bir dizi adımı da duyurdu. Kilit önlemler arasında, bir “finansal piyasa altyapısı sanal alanı”nın yasalaştırılması ve böylece kripto sektöründe faaliyet gösteren yenilikçi oyun şirketlerinin teşvik edilmesi yer alıyor. Konuyla ilgili konuşan Rishi Sunak, şunları söyledi
İngiltere’yi kripto para teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim amacım ve bugün ana hatlarıyla belirttiğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım ve yeni girişimler yapmalarını ve büyümelerini sağlamaya yardımcı olacak. Geleceğin işletmelerini ve yarattıkları işleri Birleşik Krallık’ta görmek istiyoruz ve etkin bir şekilde düzenleme yaparak onlara uzun vadede destek ve yatırım yapmak için ihtiyaç duydukları güveni verebiliriz.
İngiltere Merkez Bankası'ndan Önemli Kripto Para Açıklaması: Risk ve Boyutu!
 İngiltere Maliye Bakanı ayrıca, FCA liderliğindeki ‘CryptoSprint’in, Birleşik Krallık’ta para basmaktan sorumlu devlete ait kurum olan Royal Mint ile birlikte yaza kadar bir NFT projesi oluşturmak için çalıştığını duyurdu. Ayrıca hükümet, sektörle daha yakın çalışmak için bir Cryptoasset Engagement Group adında bir departmant kuracak.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın
Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku