Altın Yatırımcıları FED Kararını Bekliyor: İşte Olacaklar!

201

Altın, 1.850 dolar bölgesinden, yani 16 Şubat’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeden, gecelik sıçramadan yararlanmak için mücadele etti ve Çarşamba gününün ilk yarısında düşüş kaydetti.Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Piyasalar, Fed’in agresif bir politika benimseyeceğini düşünüyor

Altın, 1.850 dolar bölgesinden, yani 16 Şubat’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeden, gecelik sıçramadan yararlanmak için mücadele etti ve Çarşamba gününün ilk yarısında düşüş kaydetti. XAU/USD erken Avrupa seansı boyunca savunmada kaldı ve en son 1.865 dolar bölgesinde işlem görüyordu.

Kıdemli Analist Konuştu: Altın Fiyatının Yeni Hedefleri Bunlar!

Piyasalar, Fed’in yükselen enflasyonu frenlemek için daha agresif bir politika tepkisi benimseyeceğine ikna olmuş görünüyor. Bu, yükselen ABD Hazine tahvil getirileri ile desteklendi ve altın için bir rüzgar gibi davrandı. Bu nedenle odak noktası, daha sonra ABD oturumunda açıklanması planlanan iki günlük FOMC para politikası toplantısının sonucuna bağlı kalmaya devam edecek.

Teknik açıdan bakıldığında, altın, umut vadediyor

Fed’in gösterge faiz oranlarını 50 baz puan artırması ve 9 trilyon dolara yakın bilançosunu düşürmeye başlama planları yapması bekleniyor. Bunun dışında, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumları, ABD merkez bankasının ekonomi zayıflasa bile yükselen enflasyonu frenlemek için oranları daha da artırmaya hazır olup olmadığını görmek için yakından incelenecek. Bu, kısa vadeli ABD doları fiyat dinamiklerini etkilemede kilit bir rol oynayacak ve dolar cinsinden yeni bir yön ivmesi sağlayacaktır. Önemli olay riskine yönelen yatırımcılar, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde bir miktar ivme için özel sektör istihdamına ilişkin ABD ADP raporundan ve ISM Hizmetleri PMI’sından ipuçları alabilirler.

Analist, Altın Fiyatları İçin Hedeflerini Duyurdu!

Bu arada, genel olarak olumlu bir risk tonu, yatırımcıları güvenli liman altının çevresinde herhangi bir yükseliş bahsi yapmaktan alıkoyabilir. Bunun dışında, ABD dolarını çevreleyen temeldeki yükseliş hissi, spot fiyatlar üzerinde bir miktar aşağı yönlü baskı oluşturabilir ve bu da en az direnç yolunun aşağı yönlü olduğunu düşündürür. Teknik bir perspektiften bile, 100 günlük SMA’nın altında sürekli kırılma ve kabul, 2.000 dolarlık psikolojik seviyesi civarında bir uzantısı için umutları destekliyor. Bu nedenle, şu anda 1.835-1.834 dolar bölgesi civarında teknik olarak önemli bir 200 günlük SMA desteğini test etmeye yönelik bir miktar düşüş, belirgin bir olasılık olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku