Altın Tahmincisi “Operasyon Var” Dedi ve Önemli Tahminler Yaptı!

189

Piyasa uzmanlarının gözü Venezuela’da. Türkiye-Venezuela ilişkileri daha üst seviyeye çıkmaya başlarken, piyasanın gözü de Venezuela’dan yapılacak altın transferine döndü. Haberlerimizde görüşlerine sıkça yer verdiğimiz Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Venezuela’nın altının üreticisi olduğuna dikkat çekti. Altın fiyatlarının düşmesini sağlayacak nakit fırsatının doğacağını ifade eden İslam Memiş, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte gelişmeler…

Piyasaların gözü Venezuela’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Ankara ziyareti sonrası altın transferi ve üzerine yoğunlaşmaya başlandı. Türkiye’nin şuanda içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan ve nakit sorunundan Venezuela aracılığı ile kurtulması bekleniyor. Şimdi Venezuela’nın Türkiye ekonomisi için nasıl bir hamle yapacağı merak konusu? İslam Memiş özellikle altın kuruna dikkat çekerek, yeni bir operasyona dikkat çekti..

2 Analist, Kritik Altın Değerlendirmelerini Paylaştı! 

Daha önce de yaptığı doğru ve tutarlı tahminler ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Venezuela-Türkiye ziyaretinin ekonomiye etkilerini değerlendirdi. Özellikle altın rafineri üzerine duran İslam Memiş, Çorum’daki Venezuela altını işletme tesisi üzerinden yeni bir operasyonun sinyalini verdi. Gram altın 1000 lira seviyelerine ulaşırken, duyurulan GES projesi ile kısa süreli düşüşler yaşandı. Yatırımcı bu düşüşlerin kalıcı olup olmayacağını merak ederken, İslam Memiş’ten ‘Maduro’ açıklaması geldi.

Altın ve döviz kurları düşebilir

Çorum’da Venezuela altınının işlendiğini ifade eden Memiş bu durumun Türkiye için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Türkiye’nin nakit ve dövize ihtiyacı olduğunu belirten Memiş, Venezuela’nın fiziki altınlarının bu süreçte kullanılmasının önemli bir hamle olacağını ifade etti. Memiş, Türkiye’nin, Venezuela’nın altınını fiziki varlık olarak koruyan tek ülke olduğunun da altını çizdi.

Kıdemli Analist, Düşüş Sonrası Altın Tahminini Paylaştı!

Kriptarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Türkiye’deki yüksek enflasyon ve seçim atmosferine değinen Memiş, bu yaşanılan sürecin dövizi olumsuz etkilediğini söyledi. Dövizdeki yüksek tansiyonun düşmesi için Türkiye’nin sıcak paraya ihtiyacı olduğunu belirten Memiş, Venezuela’nın Türkiye’yi altın konusunda rahatlatabileceğini öngördü. Erdoğan- Maduro ilişkisine dikkat çeken Memiş, Venezuela’nın bu süreçte Türkiye’ye ciddi katkısının olacağının altını çizdi. Memiş, Venezeula’yı fırsat olarak değerlendirerek şunları kaydetti:

Bugünlerde Türkiye’nin nakite ihtiyacı vardır. Bu nakit ihtiyacını karşılamak için bence iyi bir fırsat yakalamış oldu. Ama içeride gram altın piyasası tamamen dolara bağlı. Türkiye’de dolar nereye gram altın oraya. Şimdi yukarıda bir bölgedeyiz. Bence bir ay gibi bir süreç beklemek lazım, bir düşüş öngörüyorum hem gram altında hem döviz kurlarında

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku