MATIC ve Bu Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

39

Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerden etkilenmeye devam ediyor. MATIC’te son zamanlardaki düşüş eğilimi gösteren mum çubukları, alt fiyatın üç aylık trend çizgisi direncinin altında kalmasıyla birlikte, alım işlemlerinin önemli ölçüde azaldığı belirtiliyor.

MATIC için al-sat seviyeleri neler?

Analiste göre, mevcut yapı satıcıların lehine olsa da, dikkatli olunması gerektiğine dair veriler olduğunu belirterek uyarıyor. Düşen flamanın dışındaki mevcut satış noktası, MATIC’in yakın zamanda istenmeyen bir düşüş hareketliliğine maruz bırakabileceği bildiriyor. MATIC son 24 saatte yüzde 5,25 düşüşle 0,584 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son zamanlarda üç aylık trend çizgisinin (sarı, kesikli alanı temsil etmektedir) altına düşmesi satım oranlarını artırabileceği belirtiliyor. Ayrıca analist, yaşanacak bu düşüş günlük ve daha kısa zaman dilimlerinde aşağı yönlü bir flama yarattığını bildirdi.

MATIC ve Bu Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

Analiste göre, MATIC’in bir haftadan fazla Kontrol Noktası (POC) seviyesinde hareket etmesinin ardından, yüzde 23.6 Fibonacci direnci daha yüksek fiyat seviyelerine ilerlemesini engellediğini belirtiyor. Böylece MATIC, düşüş flamasından aşağıya doğru bir kırılma daha gerçekleştirdi. Mevcut mum çubuğu 0,59 doların altında kapanırsa, alt değer 13 aylık desteğini kaybedecek ve sadece daha fazla olumsuzluğu beraberinde getireceği belirtiliyor.

MATIC grafiğinde kama formasyonu görülüyor

Analist bu durumun, potansiyel açığa satış hedefleri 0,427-0,5 ABD Doları aralığında kalacağını gösterdiğini bildirdi. 20 EMA ve 200 EMA arasındaki mesafenin verileri, bir canlanmanın olabileceğini gösteriyor. EMA’lar böyle bir boşluğu en son 2021 yılının Mayıs ayında görmüştü. Satıcılar azalırsa, MATIC 0,5 dolar seviyelerinde bir baskı yaşayabileceği belirtiliyor.

MATIC ve Bu Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

RSI, son birkaç gün içinde zirve ve dip seviyelerindeki aşırı satım işaretinden bir canlanma görülüyor. MATIC fiyat seviyelerinde bir düşüşün ardından yükselen bir kama formasyonu görülüyor. Kısa vadeden kâr etme şansını artırmak için ise, endeksin 31 destek çizgisinin altında kapanması gerektiği belirtiliyor. DMI çizgilerinin düşüşle doğru orantılı ilerlediği görülüyor. Bununla birlikte, CMF’nin yüksek dip seviyeleri, fiyat seviyesinde bir yükseliş olasılığını belirtiyor.

Öncelikle, yüzde 23,6 seviyesi, trend çizgisi direnci ve POC tarafından reddedilen düşüş flaması kurulumu uzun süreli düşüşe neden olabileceği belirtiliyor. Analist, potansiyel bir CMF farklılığının yanı sıra 20/200 EMA arasındaki boşluğun, boğaların lehine çalışabileceğini bildirdi. Ayrıca, 30 günlük yüzde 97 oranında korelasyonu paylaşması sonrası analist, yatırımcıların BTC’nin hareketini yakından takip etmeleri gerektiğini bildiriyor.

Litecoin (LTC) için al-sat seviyeleri neler?

Analiste göre, Mayıs 2021 ATH’sini gerçekleştirmesinin ardından düşüş yaşayan Litecoin [LTC], yaklaşık bir yıldır 91-104 dolar aralığının altında kapanmak için tutarlı çabalarını artırdığı belirtti. Altcoin’in BTC ile son derece yüksek korelasyonu, LTC’yi son birkaç ayda piyasa çapında elden çıkarmalara maruz bıraktığını bildiriyor. 91 dolar seviyesinin altında yaşanan bir düşüş, LTC’yi artan bir düşüş hareketine soktuğu göeülüyor. Analist, üst trend çizgisinin altında potansiyelin, aşağı flamanın  düşüş yönlü kırılmanın sağlamlığını doğrulayabileceğini belirtiyor. Şu anda LTC son 24 saatte yüzde 1,69 düşüşle 62.56 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

MATIC ve Bu Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

Analist, LTC Günlük Tablosu Satın alma yapısının, 31 Mart’ta 132 dolarlık dirençten güçlü bir geri çekilme sonrasında yeniden sarsıldığını belirtiyor. Alıcılar 91-98 dolar aralığını koruyamamasından sonra, LTC 12 Mayıs tarihinde 18 ayın en düşük seviyesinde yüzde 51’in üzerinde bir düşüş yaşadı. Analist, düşüş sırasında yüzde 50 ve yüzde 38.2 seviyelerinde ki Fibonacci direncinin, tüm satın alma rallilerini frenlemek için oldukça iyi bir noktada durduğunu belirtiyor. 20 EMA ve 50 EMA arasındaki fark rekor seviyeye ulaştığı gözlemleniyor. Analist, 20 EMA’yı tamamlamak adına, Supertrend dik bir şekilde düşüşü tetiklediğini belirtiyor. Bu tür dik görünümlü eğilimlerin, geçmişte bir dizi düşüş eğilimi gösteren şamdanlara sıklıkla eşlik ettiği görülüyor. Göstergeleri dikkate alarak, 63 dolar seviyesinin altında sürekli yaşanacak bir düşüşün, önümüzdeki dönemlerde 50 dolar seviyelerine doğru ilerleyebilir. Analist, kısa süreli kazanç konusunda yatırımcıların Pitchfork’un üst sınırının altında güçlü bir kapanış beklemeleri gerektiğini bildiriyor.

MATIC ve Bu Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Açıklandı!

Analist, RSI’nın toparlanmasının kritik olduğunu belirtiyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analist ayrıca, Göreceli Güç Endeksi’nin, LTC’de devam eden birden fazla satın alma çabasının ardından 40 puanlık dirençten döndüğünü belirtiyor. 38-desteğindeki RSI toparlanması, kısa vadeli satın alma eğilimlerini yeniden canlandırmak için kritik olacağı bildiriliyor. 59 dolar seviyesinde yaşanacak herhangi bir fiyat toparlanmasının, potansiyel bir yükseliş farklılığına yol açabileceği belirtiliyor. Ancak analist, DMI’nin güçlü düşüş eğilimi göstermesiyle, alıcılar açısından durumu lehlerine çevirmek için zor bir zaman geçireceklerini de söylüyor.

LTC’de Fiyat hareketi 59-63 dolar seviyeleri aralığının altında güçlü bir kapanış bulursa, mevcut düşüş flaması daha fazla düşüşü tetiklenebilir. Bununla birlikte analist, LTC’nin yüzde 98 oranında 30 günlük şaşırtıcı bir korelasyonu paylaşmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku