Analist, ATH İçin Süre Verdi: Bitcoin Düşüşü Bitti!

1.115

Bitcoin (BTC) ayı piyasasında eziliyor. Kripto para piyasası hala baskı altındayken, BTCfiyatı kritik 30 bin dolar seviyesinin altına düşmeye devam ediyor. Bununla birlikte, stok akış (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, ayı piyasasının neredeyse bittiğini iddia ediyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

İyi haber: ayı piyasası neredeyse bitti

Analist PlanB Bitcoin fiyatı için iyimser çünkü Gerçekleşen Fiyat Hareketli Ortalaması (RPMA) <1 ve Göreceli Güç Endeksi <50 olan dönemler tarihsel olarak satın almak için harika zamanlardı. Analist yine de, RPMA ve RSI’nin tekrar yükselmesinin biraz zaman alabileceğini de düşünüyor. PlanB kısa süre önce BTC fiyatının bir sonraki boğa piyasası için yeni bir dip oluşturduğunu açıklamıştı. BTC trendi bu hafta PlanB tahminlerine göre hareket etti, fiyat 28.500 dolar seviyesine yakın bir düşüş yaşadı.

Analist, ATH İçin Süre Verdi: Bitcoin Düşüşü Bitti!

Şimdi, PlanB bir tweet’te ayı piyasasının neredeyse bittiğini ve fiyatın tekrar yükselmeye başlaması gerektiğini bildiriyor. Analist, mevcut seviyelerdeki RPMA ve RSI’nin BTC için bir dip önerdiğine inanıyor. Ancak, bir sıçrama görmemiz 6-9 ay (2014 ve 2018/19 gibi) veya 1-2 ay (2011 ve 2020 gibi) olabilir. Şu anda, Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin yakınında yatay hareket ediyor. Analist BTC grafiğini inceleyerek şunları söyledi:

Gerçekleşen Fiyat / Hareketli Ortalama (RPMA, mor), Bitcoin döngüsünü en iyi şekilde gösterir. Göreceli Güç Endeksi (RSI, sarı) benzerdir, ancak kritik zamanlarda yanıltıcı olabilir (ör. 2021’in 2. yarısı). İyi haber: ayı piyasası neredeyse bitti. RPMA ve RSI’nin yeniden yükselmeye başlamasını bekliyorum.

Bitcoin halving hala ana gösterge olmayı sürdürüyor

Ayrıca PlanB, ABD hisse senedi piyasası ile Bitcoin, özellikle S&P 500 ve BTC arasında bir korelasyon paylaştı. Hem hisse senedi piyasası hem de BTC, Kasım 2021’den bu yana düşüş yaşıyor. Bu arada, S&P 500 yaklaşık yüde 20’lik bir düşüş yaşadığı için ayı piyasasında. Analistler, mevcut fiyatta Bitcoin birikiminin uzun vadeli yatırımcılara daha fazla getiri sağlayabileceğine inanıyor.

Analist, ATH İçin Süre Verdi: Bitcoin Düşüşü Bitti!
 

PlanB’nin ayı piyasasına bakışına rağmen, takipçileri Bitcoin yarılanmasını göz önünde bulundurarak ayı piyasasının hala bitmediğine inanıyor. Eğilim, Ekim’i BTC fiyatının bir toparlanmayı onaylayabileceği dip olarak gösteriyor. Ancak, 2Y gerçekleşen fiyat ve RSI v şeklinde bir toparlanma yaparsa, ayı piyasası 1-2 ay içinde sona erer. Yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi bir yıl içinde görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku