PayPal Birleşik Karallık’ta Kripto Para Alım ve Satım Hizmetini Başlattı!

6

PayPal, Birleşik Krallık’taki kullanıcıların ilk kez ödeme platformu aracılığıyla kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin verecek.

Hizmet 4 kripto para birimini içeriyor

Firma, yeni hizmetinin müşterilerin dört kripto para birimi arasından seçim yapmasına izin vereceğini söyledi. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash, hem PayPal uygulaması hem de web sitesi aracılığıyla sunulacak. Müşteriler, cüzdanlarında bu kripto paraları tutabilecek. PayPal platformuna, gerçek zamanlı para birimi fiyatlarını gösteren ve yaygın soruları yanıtlamaya ve olası riskler de dahil olmak üzere kripto paralar hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olacak eğitim içeriği sunan yeni bir kripto sekmesi eklenecek.

İlk olarak ABD’deki kullanıcılara sunulan kripto para hizmetleri, ABD’nin ardından Birleşik Krallık ülkelerindeki kullanıcılara sunuldu. Birleşik Krallık bilindiği gibi İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşuyor. Kripto paralar, düzenleme eksikliği ve aşırı volatilite nedeniyle tartışma konusu olmaya devam ediyor ve bazı eleştirmenler, kripto paraların siber suçlular tarafından faaliyetlerini gizlemek için kullanıldığını savunarak, işlemlerin bir parçası olarak kullanıcılara sunulan anonimlik hakkında endişelerini dile getirdiler. PayPal’ın Blockchain, kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte şunları söyledi:

PayPalı’ın yeni hizmeti, daha fazla insanı bu yeni sektöre çekecek ve farkındalığı artıracak. Bu hizmet ayrıca  kripto para birimlerinin dünyada oynayabileceği rolü daha iyi şekillendirmeye yardımcı olacak.

PayPal kripto hizmetleri sayesinde büyüyor

Dünyanın en büyük ödeme sistemlerinden biri olarak kabul edilen PayPal, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre şirket bu dönem içerisinde 6.03 milyar dolar gelir elde etti. Bu dönemde toplam kullanıcı sayısı 400 milyona ulaştı. PayPal’ın ilk çeyrek verileri ile ilgili Refinitiv‘in beklentisi, 5.9 milyar dolar gelir ve 265 milyar dolar ödeme hacmiydi. Fernandez ayrıca şunları ekledi:

Küresel ağımız, dijital ödeme uzmanlığımız ve tüketici ve işletmelerle ilgili bilgimiz, sıkı güvenlik ve uyumluluk kontrolleriyle birleştiğinde, İngiltere’deki müşterilerin kripto para birimlerini keşfetmelerine yardımcı olmak için bize eşsiz bir fırsat ve sorumluluk düşüyor. Biz de bunu en iyi şekilde yerine gerireceğiz.

PayPal, yeni hizmetin bu hafta kullanıma sunulacağını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm uygun müşterilere sunulacağını doğruladı. Firma daha önce ABD‘de benzer bir hizmet başlatmıştı; bu, şimdi kullanıcıların kripto paraları kullanarak katılımcı işletmelerden alışveriş yapmalarına izin veriyor. Bu, Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmesi henüz onaylanmamış bir özellik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku