Usta Analist Tarih Verdi: Bitcoin Ne Zaman 500 Bin Dolar Olacak?

1.220

Hatırlayacağınız üzere 2021 yılı BTC için müthiş bir yıl olarak geride kaldı. Geçtiğimiz yıl 26 Mayıs tarihinde, Bitcoin toplamda yaklaşık 38.400 dolardan el değiştiriyordu. Bununla birlikte lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içerisinde yüzde 1,2 değer kaybı yaşamasıyla beraber anlık olarak 29.468,03 dolardan işlem görüyor. Öte yandan analistler ise boğaların gelecekteki BTC fiyatını dört gözle beklemesinin bir nedeni olduğuna inanıyor. İşte detaylar…

Analist Bitcoin (BTC) için bir sonraki durağı belirledi

Bitcoin stok akış modelinin oluşturucusu olan ünlü analist PlanB, son birkaç gününü Bitcoin’in fiyatının bir sonraki durağına dair teorilerini Twitter üzerinden takipçilerine aktardı. Analist, Bitcoin’in yakında 100.000 dolara ulaşmasını öneren güncellemeden ziyade daha eski bir S2F modelinin varlığın mevcut yörüngesine uyduğunu belirtti. Daha önce kriptoarena.com olarak isminden bahsettiğimiz popüler analist PlanB, 100 bin dolar seviyesinin “çok yüksek” bir tahmin olduğunu iddia ederken modelin BTC’nin iki yıl içinde yarı yarıya düşmesiyle beraber 500 bin dolarlık seviyeyi işaret ettiğini öne sürdü ve boğaları teselli etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz 30 günlük zaman diliminde yüzde 27,2’lik bir düşüş yaşadı. Son 7 gün içerisinde ise yüzde 2,4’lük bir değer kazanan en büyük kripto para Bitcoin (BTC), anlık olarak 29.468,03 dolardan işlem görüyor.

Lider kripto sonunda istediği istikrara kavuştu

Peki yatırımcılar neler olup bittiğini nasıl anlayabilir? Arcane Research’ten elde edilen verilere göre Bitcoin’in fiyatının art arda sekiz hafta boyunca aşağı yönlü ilerlediğini ve çalkantılı tarihinde yeni bir dönüm noktasını işaret ettiğini gözlemledi. Bununla birlikte, aylarca süren baş döndürücü ralliler ve şok edici düşüşlerden sonra Arcane Research’ün raporu, lider kriptonun sonunda aradığı istikrara kavuştuğunun altını çizdi. Raporda kullanılan sözler ise şu şekilde;

“Son yedi gün boyunca, lider kripto para birimi Bitcoin 29 bin dolar ile 30 bin dolar arasında seyretti ve geçen hafta neredeyse yıllık en yüksek seviyelere ulaştıktan sonra 7 günlük oynaklığın yıl için daha normal seviyelere düşmesine neden oldu.”

Bitcoin (BTC) Sevdası Bu Ülkeyi İflasa Sürükleyebilir!

Bunlara ek olarak analist Göreceli Oynaklık Endeksine işaret ederek, 50’nin üzerinde bir değer ortaya çıkardığını açıkladı. Analistlere göre bu durum, önümüzdeki zamanlarda yaşanabilecek oynaklığın lider kripto para biriminin fiyatını yukarı çekebileceği anlamına geliyor. Fakat analist, devam eden kripto para piyasası düşüşü ve Terra’nın çöküşü nedeniyle bu modellerin gerçekleşmeyebileceğine de dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku