Ünlü Milyarder Mark Cuban, Bu Altcoin ile Yakından İlgileniyor!

0 74

Cardano (ADA) tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşmaya devam ederken, söz konusu altcoin bir başka milyarderin dikkatini daha çekti: Mark Cuban.

Cardano (ADA), milyarder Mark Cuban’ın dikkatinden kaçmadı!

Dallas Mavericks’in sahibi kısa bir süre önce Twitter üzerinden dördüncü en büyük altcoin projesinin fayda analizini yaptı. Cuban, Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson’ı projeyi kendisine sunmaya davet etti ve şu ifadeleri kullandı:

ADA’yı günlük olarak nerede kullanıyorsunuz? Bugün nasıl kullanmalıyım veya kullanabilirim? Buna sahip olduğum tüm kripto paralar adına cevap verebilirim.

Cuban zaten Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve “meme” kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile ilgileniyordu, ancak ilk kez aleni olarak Cardano’dan bahsediyor. Maverics’in kripto para birimini kabul edip etmeyeceği sorulduğunda, “Shark Tank” sunucusu, ödeme işlemcisi BitPay seçenek olarak eklerse, söz konusu altcoin (ADA) için satış yapmaktan “mutlu” olacağını  geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet’inde belirtti.

“Bu altcoin Dogecoin gibi kolay değil”

Ethereum ile yollarını ayırdıktan sonra Cardano’yu icat eden Charles Hoskinson, Mark Cuban’a açıklama yapmak için kaydetmiş olduğu videoda şöyle söyledi:

Bu büyük bir ekosistem; karmaşık bir konu. Bu altcoin Dogecoin gibi kolay değil. Bu, tek bir şey değil.

Söz konusu altcoin ekosisteminin halihazırda bir milyondan fazla insandan oluştuğunu iddia ederken ise şu ifadeleri kullandı:

Bugün ADA’nız ile ne yapabilirsiniz? Mal varlığı ihraç edebilir, şarap satın alabilir, otellerde (50 binden fazla lokasyonda) kalabilirsiniz. Milyarlarca dolar değerinde olan ADA günlük olarak hareket ediyor… Ethereum’un aksine, onunla seçimler yapabilirsiniz…

Hoskinson videonun çoğunu Ethereum (ETH)’un eksikliklerini açığa çıkarmaya ayırmıştı. IOHK CEO’su ayrıca, ölçeklenebilirlik sorunlarına dikkat çekerek bu altcoin için “ölmekte olan bir tekel” şeklinde bir tanım kullanıyor. Bunlara ek olarak IOHK CEO’su elbette, şirketinin Etiyopya ile müzakere etmesini, çok konuşulan ortaklığının önemini de methetmekten geri kalmadı.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku