Lark Davis: Ethereum (ETH) Bu 5 Sebepten Ötürü 19.000 Dolara Ulaşacak

0 317

Ethereum (ETH) fiyatı kısa süre önce, yarım milyar dolarlık piyasa değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.313 dolara ulaştı. Kripto para trader’ı ve analist Lark Davis’e göre, varlığın rallisini sürdürerek yüzde 473 oranında artması mümkün. Analist, ETH’yi bu seviyelere taşıyacak beş önemli faktörü açıkladı.

İşlemler yeni ATH’ye ulaştı

Ethereum ağı şu anda günlük ETH işlemlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,36 milyona ulaşmasıyla rekor kırıyor. Bu, ağda 2017’deki günlük 1,33 milyon işlem rekorunu kırıyor. Davis’e göre bu, ETH ağında artan bir talep olduğunu gösteriyor. Analist, ayrıca, Ethereum aktif cüzdan adresinin 2017 rekorunu aşan yeni bir ATH’de olduğundan bahsetti. Ağa daha fazla kullanıcı katıldıkça, kullanıcıların ağı kullanmak için bir varlık birimine sahip olmaları gerekeceğinden, ETH fiyatı da o kadar yükselir. Ancak Davis, ağın düzeltmesi gereken büyük bir dezavantajı olduğunu açıkladı. Bir ERC-20 tokenı göndermenin ortalama ücreti 27 dolar ve Uniswap’ta takas ücreti 250 doları ve bu son derece yüksektir. Analist şunları ekledi:

”Ethereum konusunda iyimser olmama rağmen, ücret durumu konusunda endişeliyim. Yeni dalga Ponzi coin’lerini kısmen suçlayabiliriz, ancak geçici süreç oldukları için tamamen onları suçlayamayız, ancak gerçek anlamda, Ethereum ağının bir güncellemeye ihtiyacı var.

Ethereum çılgınlığı

Davis ayrıca Ethereum’un muhtemelen fiyatı nedeniyle yatırımcıların artan ilgisiyle desteklendiğine dikkat çekti. Ona göre, lider altociin bu ilgiyi sağladığı değerden almaktadır. Ethereum en iyi merkeziyetsiz uygulamalara sahiptir ve bu nedenle iyatırımcıların ilgisi her geçen gün artıyor.

Bireysel ve kurumsal ilgi

Ethereum şu anda spot hacimde Bitcoin (BTC)’i geride bıraktı (ETH’yi doğrudan spot cüzdanlarından satın alan insanlar). Davis, Bitcoin’in popüler olmasına rağmen, kurumsal yatırımcının yeni gözdesinin ETH olduğunu belirtti.

Spot hacimde Ethereum ve Bitcoin arasındaki fark bu hafta ilk kez negatif oldu. Bunların çoğu sadece bireysel yatırımcı ilgisinden değil, ekosisteminin kurumsal ilgisinden, stake etme ve risk ödülünden ve deflasyon mekanizmasından kaynaklanıyor. EIP-1559 ve sıradaki diğer birçok proje, Ethereum’u daha da iyi hale getirebilir.

Üçlü halving

Davis analizinde, birkaç ay içinde gerçekleşecek üçlü halving’in fiyatı inanılmaz seviyelere çıkarmak için bir katalizör olacağından bahsetti. Ethereum, ortalama yıllık ihraç oranını, yüzde 4,5’lik bir ihraç oranını yüzde 90’lık bir düşüşle yaklaşık yüzde 0,5’e düşürecek bir durumda Bitcoin’den daha düşük olacak. Bu, üç Bitcoin halving’ine eşdeğer olacaktır.

Ethereum ETF’sinin onaylanması

Bitcoin ETF, kripto para topluluğunda çok popüler hale geldi. Maalesef Ethereum ETF’si pek ilgi görmüyor. Kanadalı yetkililer  Bitcoin ETF’sini onayladılar, bu da Ethereum’un VanEck’in bir ETF için başvuruda bulunduktan sonra fiyatın artması olasılığı olduğu anlamına geliyor.

Davies, altın ETF’nin, piyasa değerini sekiz yılda iki trilyondan on trilyona çıkararak  yüzde 473’lük bir fiyat artışına neden olduğunu açıkladı. Aynı yüzdeye dayalı benzer bir etki, ETH için 19.970 dolar ve Bitcoin için 269.000 dolar anlamına gelecektir.

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku