Ethereum Artık Bitcoin’in Yarı Büyüklüğünde

0 25

Ethereum şu anda 478 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Bu, piyasa değeri açısından Bitcoin’in yarısından fazla. Birçok kripto takipçisi, Ethereum’un gelecekte Bitcoin’i geçerek piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi haline gelebileceğine inanıyor. Ethereum’un piyasa değeri artık Bitcoin’in yarısına ulaştı. Toplam piyasa kripto piyasası değeri arasındaki oranı 0,08 oldu. Ethereum’un önümüzdeki aylar için yol haritası, EIP-1559’u, Proof-of-Stake ile birleştirmeyi içeriyor, bu da ETH’nin fiyat hareketi için iyi bir işaret olabilir. Son Ethereum rallisi, kripto topluluğunun “Flippening” adını verdiği olaya yönelik çağrıları artırdı.

Bitcoin hakimiyeti düşüşü

Ethereum, Bitcoin’i yakalıyor. İkinci sıradaki kripto para birimi bugün 478,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve bu Bitcoin’in toplam piyasa değerinin yarısından biraz fazla. ETH, son 24 saatte 4 bin dolara yakın bir trend izlerken, BTC ise yaklaşık olarak 50 bin dolar sınırında işlem görüyordu. Bu piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesinden de %20 daha fazla. ETH, haftalardır BTC’ye karşı yükseliyor. İki kripto para arasındaki oran 0,08’e ulaştı ve Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti yaklaşık olarak %41’e düştü.

Son haftalardaki kripto topluluğundaki en güçlü anlatılardan biri, “Flippening” olarak adlandırılan bir olay oldu. Ethereum’a inananlar, iki numaralı ağın Bitcoin’i piyasa değeri açısından geçme olasılığını uzun süredir tartışıyorlar. Ethereum’un bugün Bitcoin’i geçmek için 0.016147’lik bir orana ihtiyacı olacak ve bu da yaklaşık 8 bin dolarlık bir ETH fiyatına denk geliyor. Olay büyük oranda olasılık dışı olarak tanımlandı.

Bu düşünce bu yıl değişti, Ethereum artan talep ortasında düzenli olarak yeni rekor seviyelere ulaştı. Son haftalarda, Cobie ve Su Zhu gibi efsanevi kripto trader’ları, Ethereum’un en üst sırada yer almasının muhtemel olduğu görüşünü paylaştı.

Ethereum günlük yaklaşık olarak 1,5 milyon işlem hacmine ulaştı

Birçok ölçümde, Ethereum zaten Bitcoin’in önünde yer alıyor. Ethereum günlük yaklaşık olarak 1,5 milyon işlem hacmine ulaştı. Bitcoin ise 250 bin dolar civarında. Ethereum’un günlük ücretleri Bitcoin’i önemli ölçüde gölgede bırakıyor. Ethereum ayrıca Aave, Uniswap ve Compound gibi DeFi uygulamalarına ev sahipliği yapan geniş bir ekosisteme de sahip.

En önemlisi, Ethereum’un önünde ilerlemek için hala birkaç aylık zaman var. 14 Temmuz’da yapılacak protokol güncellemesi ile işlemlerde bir gaz ücreti indirimi yaparak ETH’ye deflasyonist baskı ekleyecek olan EIP-1559’u gerçekleşecek. EIP-1559, Vitalik Buterin ve diğerlerinin son zamanlarda tartıştıkları “ultra sağlam para” projesine ilham verdi.

Gönderildikten sonra, Proof-of-Stake ile birleştirmenin takip edilmesi düşünülüyor. Bazı işaretler, kurumların ETH ile ilgilenmeye başladığını gösteriyor. Elon Musk’ın da yardımı ile Proof-of-Work hakındaki çevresel tartışma ve planlanan güncellemeler daha da güçlendirebilir. Ethereum’a olan ilgi devam ederse, Bitcoin tacını korumak için yeni bir kurumsal benimseme dalgasına ihtiyaç duyabilir.

Kaynak cryptobriefing.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku