Altın Bu Verileri Bekliyor: Fiyat O Rakamları Görebilir!

91

Altın Fiyatı (XAU / USD), ekonomik yavaşlama korkularının Perşembe günü durgun bir Asya seansının ortasında metal fiyatlarına ağırlık vermek için enflasyon sıkıntılarına katılması nedeniyle gün içi en düşük seviyesi olan 1.832 dolar civarında yenilendi. Bunu yaparken, külçe altın, ABD doları iyileşmese bile, üst üste ikinci haftalık kayba giden yolda kalıyor.

İşte piyasaların takip ettiği gelişmeler

Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY), Fed Başkanı Jerome Powell’ın mevcut para politikası önyargısını enflasyon sıkıntılarıyla mücadele etmek için uygun gördüğü dört günlük bir düşüş eğilimi gösteriyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bununla birlikte, Fed Başkanı’nın, sonuçları ne olursa olsun, agresif önlemleri kullanmaya hazır olmasının, doların altına bir zemin koymuş gibi göründüğünü belirtmekte fayda var.  ABD enflasyon beklentilerinin dört ayın en düşük seviyesine gerilemesinin de doların gerilemesini boğduğunu belirtmekte fayda var.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) yıl sonuna kadar yüzde 0,75’e kadar daha hızlı faiz artırımları öneren bir anketi de altın fiyatlarına meydan okuyor. Ek olarak, opsiyon piyasasının risk tersine çevirme (RR) olarak bilinen Altın fiyatı üzerindeki yükseliş eğilimindeki düşüş, kıymetli metal üzerinde aşağı yönlü baskı uygular. Bununla birlikte, RR olarak bilinen çağrı ve koyma seçenekleri arasındaki fark, önceki gün bir hafta içinde en düşük seviyelere düştü. Fed ve ECB saldırganlığının, kırılgan faaliyetlerin ortasında piyasanın ekonomik yavaşlama korkularını artırdığı belirtilmelidir. Bununla birlikte, S&P 500 Vadeli İşlemleri net yönler için mücadele ederken, ABD 10 yıllık Hazine getirileri haftalık en düşük seviyede baskı altında kalmaya devam ediyor ve şuan 2,8 baz puan düşüşle yüzde 3,13’e geriledi.

Altın teknik analizi

Devam edersek, Haziran ayına ilişkin ABD S&P Küresel PMI’ları ve haftalık İşsizlik Başvuruları verileri, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Tanıklığı’nın ikinci turundan önce gerçekleşecek ve net piyasa yönelimlerini izlemek açısından önemli olacak. Altın, bir haftalık simetrik üçgen içindeki 200 SMA’dan geri çekilmeyi genişletir. Metalin kenara itilmiş performansı da istikrarlı RSI’dan destek alır. Bu nedenle, XAU / USD, yukarıda belirtilen üçgenin destek çizgisine doğru, basın saatine kadar 1.825 dolar civarında düşüyor.

Bununla birlikte, kotasyonun 1.825 doları aşan zayıflığına, Mayıs ortasından itibaren 1.809 dolar civarında yukarı doğru eğimli bir destek çizgisi ve 1.800 dolar eşiği ile meydan okunacak. Aksine, toparlanma hareketleri, belirtilen üçgenin direnç çizgisini geçene kadar, en geç 1.847 dolara yakın olana kadar zor olmaya devam ediyor. 1.842 dolarlık 200-SMA seviyesinin ani toparlanmayı koruyabileceğini belirtmekte fayda var. Külçe fiyatlarının 1.847 doların üzerine çıktığı bir durumda, 1.870 dolar civarındaki birden fazla engel, XAU / USD boğalarını aylık 1.879 dolarlık zirveye yönlendirmeden önce test edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku