Senaryo Hazır: Bitcoin 30 Bin Doları Geçecek!

1.514

Yakından izlenen bir kripto analisti, Bitcoin(BTC)’in ayıları tuzağa düşürmesi ve 30.000 doların üzerine çıkması için potansiyel bir senaryo hazırlıyor.

Bitcoin hala düşüş eğiliminde görünse de, ralli yapmaya hazır

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yeni bir strateji oturumunda, Cred takma adlı analist , Bitcoin’in hala düşüş eğiliminde görünse de, BTC’nin “anlamlı” bir ralliyi ateşlediği bir kurulum gördüğünü söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

En basit haliyle, bu, yaklaşık 22.000 dolar veya civarlarında olan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde haftalık bir kapanış gibi görünüyor. Böyle bir durumda, tüm bu faaliyetler [22 bin doların altında] – tüm satışlar, yeni konumlandırma, mevcut konumlandırma, buna ne derseniz deyin sayılmayacaktır… Bunun daha yüksek görünümlü, anlamlı bir geri dönüş için kurulacağını düşünüyorum. Görünür ve anlamlı derken, sadece birkaç haftalık yeşil mumları kastediyorum…

Cred’e göre, Bitcoin son birkaç hafta içinde inanılmaz bir düşüş momentumu ile 48.000 dolardan 17.000 dolara düştü. Bununla birlikte, 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.000 dolarda toparlanmasının, ivmeyi aniden BTC boğaları lehine çevirebileceğini söylüyor.

20.000 dolarlık işlemden anlayabileceğiniz gibi, haftalık zaman çerçevesi destek alanında. Haftalık kapanış, nominal değerde düşüş eğiliminde olan desteğin [200 haftalık hareketli ortalama] altında pek yapıcı olmadı. Yükseliş olacaksa, bu fiyat hareketini başarısız bir kırılma olarak işaretlemek için bu seviyenin (22.000 dolar) üzerinde haftalık bir kapanışa ihtiyacımız var ve daha sonra daha yüksek bir geri dönüşü hedefleyebiliriz… Bunun için hedef ne olurdu? Bir dereceye kadar, bizi buraya getiren satışların çoğunun – bu tek taraflı verimsiz fiyat hareketinin çoğunun – geri alınması gerektiğini düşünüyorum. Haftalık zaman diliminde gözüm, en azından bir önceki aralıktaki düşük, kırılmış destek, direnci 32.000 dolara çevirmiş gibi görünüyor.

BTC grafiği hakkında düşüş eğilimi gören analistler de var

“Mad Money” programının sunucusu Jim Cramer, Bitcoin (BTC) fiyatının 12 bin dolara kadar gerileyebileceğini söyledi. “Squawk Box”a konuk olan Cramer, programa geçtiğimiz günlerde konuk olan ve Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın açıklamalarına değindi. Novogratz, kripto para piyasası için düşüş hala mümkün olsa da, dip yapmaya borsalardan daha yakın olduğunu söylemişti. BTC’nin en büyük kurumsal yatırımcılarından MicroStrategy’nin lideri ise Bitcoin’in tarihi bir alım fırsatı sunduklarını ve şirket olarak satış yapmayacakları açıklamasında bulunmuştu.

 

İki kripto liderinin Bitcoin’e “artık düşmesine izin veremeyecek kadar bağlı olduklarını” söyleyen Cramer, bu nedenle her şeyin normal bir düşüş olduğunu ve devamında ralli göreceğimizi söylediklerini ileri sürdü. Bitcoin fiyatına ilişkin kendi beklentisi sorulan Cramer, şöyle yanıtladı:

12 bin doları göreceğini düşünüyorum, yani bu fiyasko başlamadan hemen öncesine.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku