Bitcoin Yine Kritik Seviyenin Altında! Tedbirli Olma Zamanı mı?

152

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir kez daha satış baskısı altına girdi ve şu anda 394 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC son 24 saatte yaklaşık 1,9 düşüş yaşadı ve şuan fiyatı 20.883,35 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Bu, Bitcoin’in ilk kez 200 Haftalık Hareketli Ortalamasının altında üst üste üçüncü bir haftalık mum oluşturması anlamına geliyor. Peki bu neden önemli? İşte detaylar…

Bitcoin Düşüş Trendi Daha da Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçen hafta, fiyatı 22.000 dolara çeken bazı alım tarafı hacimlerine tanık oldu. Popüler kripto para piyasası analisti Rekt Capital, 2018 ayı piyasasına bir benzetme yapıyor ve şöyle yazıyor:

Geçen hafta, BTC, 200 haftalık MA’da 2018 Ayı Piyasası Dibine benzer bir alım tarafı hacmi bastı 2018 dibinin oluşumu sırasında, bu alıcı hacmi ekstra yüzde -20 düşüşten önce geldi. BTC yakında ekstra yüzde 220 düşerse, fiyat ~ 16400 dolar seviyelerine ulaşacaktır.

Yatırımcı Verileri Bitcoin(BTC)'in Düşebileceği Son Fiyatı Ortaya Koyuyor!

Son BTC fiyat düzeltmesi, Bitcoin madencileri tarafından yapılan ağır boşaltmanın ardından geldi. Bankacılık devi JPMorgan’a göre, bu satışlar Bitcoin üzerinde baskı oluşturmaya devam edebilir. JPMorgan stratejistleri müşterilere gönderdikleri bir notta şunları söyledi:

Bitcoin’lerin madenciler tarafından boşaltılması, devam eden maliyetleri karşılamak veya delever yapmak için, karlılıkları iyileşmezse 3. çeyrekte devam edebilir. Boşaltma muhtemelen Mayıs ve Haziran aylarında fiyatlar üzerinde zaten bir ağırlık oluşturdu, ancak bu baskının devam etme riski var.

Glassnode verilerine göre en kötüsü bu…

Bitcoin madenciliğinin tarih itibariyle maliyeti, Bitcoin üretiminin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Büyük bir madencilik şirketi için, BTC üretim maliyetleri 8.000 dolar civarında bir yerde duruyor. Ayrıca, zincir içi veri sağlayıcısı Glassnode, 2020 ayı piyasasının kayıtlardaki en kötü piyasa olduğunu açıklıyor. Glassnode raporunda şunları belirtiyor:

Spot fiyatlar şu anda gerçekleşen fiyata yüzde 11,3’lük bir indirimle işlem görüyor, bu da ortalama piyasa katılımcısının artık pozisyonlarında zararda olduğunu gösteriyor.

bitcoin

Kriptarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu ayın başlarında Bitcoin fiyat çöküşü sırasında, yatırımcılar tek bir günde -4.234 milyar dolarlık bir kayıp yaşadılar ve bu, 2021’in ortalarında belirlenen 3.457 milyar dolarlık önceki rekorundayaklaşık yüzde 22.5 daha yüksekti. BTC son bir yılda yaklaşık yüzde 30,6 değer kaybı yaşadı. Ancak kayıpların büyük bir kısmı ise son iki ayda yaşandı. Son 30 gün içerisinde BTC fiyatı yaklaiık yüzde 28,1’lik büyük bir düşüş gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku