Bu Haberle DOGE Çıkışa Geçti: Elon Musk Yeniden Masada!

104

Son günlerde kripto para piyasalarında düşüş yaşanırken, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hamlesiyle beraber DOGE yüzde 9’luk bir artışla tepki verdi. İşte detaylar…

Elon Musk’ın Dogecoin söylemleri, DOGE’nin değerini artırıyor!

Bildiğiniz üzere Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi, sosyal ağın Yönetim Kurulu tarafından oybirliğiyle onaylandı. Tüm gün potansiyel bir anlaşma onayı söylentileriyle yükselen DOGE, anında yüzde 9’luk bir artışla tepki verdi ve kümülatif günlük büyümeyi neredeyse yüzde 19 seviyelerine çıkardı.

Şu anda, DOGE başına fiyat 0.0685 dolar, Dogecoin’in toplam kapitalizasyonu ise 8.9 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor. Artık bir ödeme aracı olarak da kullanılabilecek bir memecoin olan DOGE’nin kapitalizasyon değeri, Dogecoin’i CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından onuncu sıraya yerleştiriyor.

Bildiğiniz üzere Elon Musk’ın Dogecoin hakkında söylediği herhangi bir söylem, popüler memecoin’in fiyatında hızlı bir yükselişe neden oluyor. Özellikle geçtiğimiz zamanlarda Twitter için DOGE’nin bir ödeme aracı olarak kullanılmasını önermesiyle beraber ve Twitter Blue hizmetinin DOGE’de ödenmesine izin verme fikri de DOGE’nin fiyatına etki etmiş bulunuyor. Bununla birlikte Twitter ihalesinin onaylanacağı haberiyle popüler memecoin, hızla yükseliş yaşadı.

Elon Musk’ın DOGE üzerindeki etkisi büyük!

Twitter ödemeleri konusunda da Twitter’ın bazı kullanıcılar için ücretli hale getirilebileceğine dair girişimcinin açıklamalarından bahsetmekte fayda var. Bu açıklamaya göre, sıradan kullanıcılar için erişimin ücretsiz kalması gerekecek, ancak ticari ve devlet hesapları için muhtemelen küçük bir ücret ödeyecek. Bu miktarların ve koşulların ne olacağı belli değil.

Musk henüz son çıkan güncel haberler hakkında yorum yapmadı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına birçok tartışmanın eşlik ettiğini hatırlayın. Twitter’ı satın almasının ilk duyurusundan hemen sonra, Nisan ayında, Tesla yaratıcısı bot sayısını denetlemek istediğinde anlaşma askıya alındı. Daha sonra süreç ilerlemedi ve hatta girişimci aleyhine Yönetim Kurulu tarafından dava açılacağına dair söylentiler dahi ortaya çıkmıştı. Bir diğer yandan ünlü CEO’nun Twitter’ı satın aldığına dair ilk haberin ardından DOGE kotasyonlarının neredeyse iki kat artarak yüzde 30 arttığını görmesi de ilginç bir olay olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz 30 günlük süreçte popüler memecoin DOGE, mevcut değerinden yüzde 21 değer kaybı yaşadı. Son 7 günlük süreç içerisinde ise yüzde 22 değer kazanan popüler memecoin, anlık olarak 0,066344648428 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku