Dikkat: İşte Bitcoin Yatırımı İçin Bu Hafta Bilinmesi Gerekenler!

334

Yatırımcılar, makro tetikleyiciler sayesinde Temmuz ayındaki ralliye hazırlanırken, Bitcoin (BTC) fiyat hareketi 200 haftalık hareketli ortalamanın altında tarihi bir aylık kapanış için yolda. İşte ayrıntılar

Bitcoin fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Bitcoin ( BTC ), 20.000 doların üzerinde yeni bir haftaya başlıyor, ancak önemli bir destek seviyesi ulaşılamadığından yeni bir düşüş rekoru kırıyor. 22.000 dolara kısa bir yükselişle noktalanan sakin bir hafta sonundan sonra BTC/USD, CME vadeli işlem piyasalarının Cuma kapanış fiyatına geri döndü. Böyle bir hareket, yatırımcıların geçen haftaki son Wall Street ticaret seansının sonunda kaldıkları yerden devam etmelerini sağlar, ancak önümüzdeki günlerde ne olabilir?

bitcoin

Devam eden düşüş eğilimleri, mevcut iklimi ortalama hodler’lar için ideal olmaktan uzak kılıyor. Geçen hafta biraz rahatlama görmesine rağmen, kripto piyasaları, 2022 boyunca artan bir şekilde makro duyarlılığın yükünü taşımaya devam ediyor. Bu arada Haziran ayı kapanışının hızla yaklaşmasıyla birlikte, Bitcoin 2018’den bu yana en kötü aylık performansının ne olabileceği konusunda hesaplamalar yapılıyor.

Yatırımcılar Temmuz ayında BTC fiyatı için katalizörleri bekliyor

Hafta sonu ortalama hodler’ı daha hoş olmayan sürprizlerden kurtarırken, TradingView’den gelen veriler, BTC/USD’nin herkesin olmasını istediği yerden çok uzakta olduğunu gösteriyor.  200 haftalık kilit hareketli ortalamanın (WMA) ulaşılmaz olmasıyla, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinin hala sıkı bir şekilde kontrol altında tutulmasının “aşırı korkusunun” kanıtladığı gibi, orada değerli küçük bir yükseliş hissi var . Analistlere katkıda bulunan Venturefounder şu açıklamaları yaptı:

Önümüzdeki 6 ay içinde BTC teslim olacak ve döngü dibe vuracak (14-21 bin dolar arasında herhangi bir yerde), ardından 2023’ün çoğunda 28-40 bin dolar civarında kesilecek ve bir sonraki yarıya kadar tekrar 40 bin dolar olacak.

Bitcoin En Fazla Ne Kadar Düşebilir? İşte Kritik Seviyeler

Venturefounder’ın tezi, Bitcoin’in henüz dipte olmadığına ve herhangi bir rahatlama hamlesinin tam olarak bu olduğuna dair daha geniş bir inancın göstergesidir. Beklentiler, Temmuz ayının ilk haftasının kripto ve risk varlıklarında bir sonraki büyük volatilite nöbetini sağlayabileceği yönünde. Popüler analist Crypto Tony,

Bitcoin’de bir gecede pek bir şey olmayacak, ancak şu anda katalizör eksikliği nedeniyle oldukça yavaş bir hafta bekliyorum.

“Temmuz, yaklaşan katalizörler nedeniyle daha hareketli bir ay olacak.”

Haziran ayının başlarındaki bir blog yazısında BitmeX CEO’su , Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv’in aşırı yüksek oranlı faiz artırımı ve bilanço indirimini bir risk varlık kabusunun temel zemini olarak belirledi ve şunları söyledi:

30 Haziran’a kadar (ikinci çeyrek sonu), Fed 75 baz puanlık bir faiz artırımı yapmış olacak ve bilançosunu küçültmeye başlayacak. 4 Temmuz Pazartesi gününe denk gelir ve federal ve bankacılık tatilidir. Bu, başka bir mega kripto çöküşü için mükemmel bir kurulum.

Bu nedenle, “aşağıya doğru vahşi bir yolculuk” sadece birkaç gün uzakta olabilir.

bitcoin

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, gerçek bir fiyat dibi için popüler fikir birliği, 14.000 ila 16.000 dolar arasındaki alana odaklanıyor , ancak 11.000 dolarda ortaya çıktı ve bu, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla yaklaşık yüzde 84.5’lik bir düşüşe karşılık geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku