Elon Musk Etkisi: Kripto Para Borsaları Yemin Ediyor!

0 49

FTX ve BitMEX kripto para borsaları karbon nötr olma sözü verdi. Kripto para borsaları FTX ve BitMEX, karbon nötr hale gelecek ve emisyonları dengelemek için fon bağışlayacak. Süreci, emisyonları dengelemek için önemli bağışlarla başlatacaklar.

FTX karbon nötr olacağını açıkladı

Elon Musk’ın bu haftanın başlarında tweet’leriyle neden olduğu çevresel tartışmaların ardından, önde gelen iki kripto para borsası karbon nötr olacağını açıkladı. San Fransisco merkezli ticaret merkezi – FTX – inovasyonu uygulama taahhüdünü açıkladı. Yakın tarihli bir tweet’te, Bitcoin’den daha büyük elektrik tüketicileri olduğunu, ancak borsa dünyanın yeşil geleceğinde hala ciddi bir rol oynayacağını hatırlattı:

Bitcoin dünyadaki en büyük enerji kullanımı değil, ancak dünya üzerindeki etkimizi ciddiye alıyoruz. Bu amaçla: kripto para borsası FTX, karbon nötr olmaya kararlıdır.

Ek olarak, önde gelen kripto topluluğu üyesi Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen borsa, bu yıl en etkili karbon dengeleme kuruluşlarından bazılarına 1 milyon dolar bağış yapmayı taahhüt etti. SBF şunları söyledi:

Birlikte dünyayı daha iyi bir yer haline getirebiliriz ve bu, inandığımız şeyden vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmez.

Kripto para borsası BitMEX, Blockchain ücretinden 0,0026 dolar bağışlayacak

Kısa bir süre sonra  BitMEX, FTX’in hareketini takip etti. Seychelles merkezli kripto para borsası, karbon nötrlüğüne yönelik kararlı adımlar atacağını doğruladı ve derhal bir CO2 dengeleme rejimine başlayacağını duyurdu. Yeni başlayanlar için, müşterilerinin ödediği her 1 dolarlık Blockchain ücreti için 0,0026 dolar bağışlama sözü verdi.

Üstelik kripto para borsası BitMEX uygulamalardan duyduğu heyecanı da ortaya koydu. Ayrıca, karbon ayak izini dengelemenin kesinlikle iyi bir başlangıç ​​olduğunu ve bu misyon için gelecekte de ortaklara ihtiyaç duyacaklarını şu sözleriyle paylaştı:

Şu anda hangi kuruluşlarla en etkili ortaklığın mümkün olacağını araştırıyoruz ve ayrıca ne kadar ve kime bağış yaptığımıza ilişkin ayrıntıları yayınlamayı taahhüt ediyoruz.

Bu akımı ilk kim başlattı?

CryptoPotato tarafından yakın zamanda yayımlanan raporda, Greenidge Generation Bitcoin Mining’in 2021 yılı ve sonrasında karbon nötr olacağı açıklanmıştır. New York merkezli şirket, ABD merkezli yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapma taahhüdünü açıkladı.

Greenidge Generation, piyasa temelli bir program olan Bölgesel Sera Gazı Girişimi’ne de katılacak. Bu girişim ile Greenidge Generation, açık artırmalar yoluyla CO2 ticareti yapacak ve gelirleri diğer katılımcılarla birlikte yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine yatıracak.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku