Herkes Dipten Alıyor Ama Herkes Bitcoin Mi Alıyor?

0 33

Zamanında verdiği on-chain sinyalleri ile takipçi kitlesini oluşturmaya devam eden bir analist olan Will Clemente, büyük Bitcoin düzeltmesini satın alan yatırımcı grubunu açıklıyor.

Analist çarşamba günkü Bitcoin çöküşü sırasında olanların arka planını açıklıyor

The Pomp Letter’ın son bölümünde Will Clemente, Bitcoin’in 43 bin dolardan 30 bin dolara düştüğü çarşamba günkü çöküş sırasındaki BTC satışlarının önemli bir kısmının kısa vadeli yatırımcılar tarafından gerçekleştirdiğini söyledi ve ekliyor:

Süreye göre, satışta en büyük artışa sahip olduğunu gördüğüm grup, bir haftadan bir ay öncesine kadar olan kripto paralardı.

On-chain analisti, o gün en çok satış yapan varlıkların on binlerce BTC’yi boşaltan büyük Bitcoin balinaları olduğunu şu sözlerle belirtiyor:

Büyüklük olarak, en çok sattığını gördüğüm grup 100 bin BTC veya üzerinde varlıklardı. Bu grup çarşamba günü 89 bin BTC azaltıldı.

Büyük BTC arzının alıcılarına gelince, Clemente, satış baskısının çoğunu yeni bir balina türünün aldığını vurguluyor ve bu durumu şöyle ifade ediyor:

En çok dipten satın alma yapan grup 10 bin – 100 bin BTC’yi ellerinde tutan kuruluşlardı. Bu grup, çarşamba günü toplamda 122.588 Bitcoin (BTC)’i cüzdanlarına ekledi. İlginç bir not: Batı’dan yani ABD’den çok fazla alım geliyordu. Bunu söylüyorum çünkü sıçrama sırasında bir noktada Coinbase diğer borsalara 3000 dolar primle işlem yapıyordu. Bu durum, batıdaki Coinbase kullanıcılarının al butonunu spamlediği anlamına gelir. Çarşamba gününden bu yana döviz akışları normalleşti ve artık düşüş eğilimi göstermiyor. Dip sırasında ani artış gösteren OTC masa çıkışları, yüksek net değerlerden / kurumlardan güçlü alımlar olduğunu gösteriyor.

Clemente: BTC henüz boğa piyasasının orta dönem birikiminde

Clemente, düzeltme öncesi Bitcoin hacim dağılımına da bakıyor. On-chain analistine göre, 40 bin doların üzerindeki ağır hacim dağılımı, BTC‘nin boğa piyasasının orta dönem birikiminde olduğunu gösteriyor. Analist açıklamalarına şöyle devam ediyor:

Son iki ila üç ayda, 40 bin – 60 bin dolar aralığında, özellikle 53 bin – 58 bin aralığında oldukça geniş bir hacim vardı. Arzın yüzde 25’inden fazlası toplamda 40 bin doların üzerine çıktı… Mevcut on-chain hacim dağılımı böyle görünüyor:

Önceki patlama döngüleriyle karşılaştırmak için, on-chain analisti, önde gelen kripto para birimi 2017’de zirveye çıktığında BTC’nin zayıf hacim dağılımını da gösteriyor ve ekliyor:

Bu, 2017’de dağıtımın zirvesinde olduğu gibi görünüyordu:

On-chain analisti ayrıca, Bitcoin (BTC)’in 2013’te zirveye çıktığı zamanki hacim dağılımının da zayıf göründüğünü şöyle ifade ediyor:

2013’te BTC’nin zirvedeki dağıtımı böyle görünüyordu:

Clemente’e göre, mevcut hacim dağılımının önceki boğa piyasasının gördüğü zirvelerle uzaktan yakından alakası yok. Analizinin devamında düşüş beklenmedik olsa da boğa piyasasını sürdürülebilir tutmanın gerekli olduğu sonucuna varıyor ve konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Büyük bir kaldıraç sıfırlamamız var ve zayıf elleri siliyoruz. Bu noktada, yakın zamanda satılan bu yeni kripto paraların yeni bir yuva bulması biraz zaman alacak. Boğa koşusunun geri kalanı hala yükseliş gösteriyor.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku