ABD Eski Hazine Bakanı’ndan Bitcoin (BTC)’e Kritik Destek!

0 207

ABD eski Hazine Bakanı ve Dünya Bankası’nın eski Baş Ekonomisti Lawrence Summers, yakın zamanda Bloomberg’de ekonomi proramına katıldı. Summers, kripto para birimlerinin artık hayatımızda kalıcı olduğunu ve Bitcoin (BTC)’in “internet üzerinden  ticaret yapmak için vazgeçilmez bir varlık” olabileceğini söyledi. Summers, ayrıca tıpkı altın gibi Bitcoin (BTC)’in enflasyona karşı bir koruma olarak yatırımcılar için bir seçenek haline gelebileceğini ve dijital altın rolünü üstleneceğini söyledi.

Summers’ın Bitcoin yorumu kritik bir zamanda geldi

Summers’ın yorumu, Bitcoin ağının aşırı enerji tüketimi nedeniyle, Çin’in Bitcoin’i yasaklamaya yönelik girişimlerinden kaynaklanan FUD’in ortaya çıktığı bir zamanda geliyor. 2021 boğa koşusu sırasında, birçok yeni trader ve bireysel yatırımcı portföylerine kripto para ekleyerek, piyasaya akın etti.

Çinli Bitcoin (BTC) Madencilerinin Göçü Başladı: Piyasaya Etkisi Ne Olur?

Yatırımcıların çoğu hızlı bir şekilde para kazanmak için kripto para sektörüne ancak son zamanlarda, yeni yatırımcıları caydırmak için bir dizi haber manşetlerde panik havası yatratıyor. Örneğin Çin’in Bitcoin’i yasaklaması yeni bir gelişme değil ve 2013’ten beri sürekli benzer haberler yapılıyor.

Altın endüstrisi ve bankacılık sektörü masum değil

‘Bitcoin ağı çevre için zararlıdır’ tartışması ilk olarak 2018’de manşetlere taşındı ve daha sonra bu iddiaları desteklemek için herhangi bir araştırma yapılmadan bugün farklı bir boyut kazandı. Şebekenin çok fazla elektrik tükettiğini inkar edemeyiz, ancak bunun büyük bir kısmı temiz enerji kaynaklarından geliyor ve her halving’de, enerji tüketimi yenilenebilir enerji kullanımının artmasıyla birlikte düşecektir. Buna karşılık, altın madenciliği ve bankacılık sistemi daha fazla enerji tüketiyor.

FUD boğa koşularında normal bir gelişme

Bitcoin (BTC)’in her boğa döngüsü kendi FUD döngüsüyle birlikte gelir, devam eden FUD’ların çoğu daha önce çürütülmüş olsa da, yeni alıcılar genellikle bu tür haberler nedeniyle korkuya kapılır ve panik satışına başlar.

Her boğa döngüsü aynı zamanda bir dizi büyük geri çekilmeyi de görüyor ve bu boğa döngüsünde de durum böyle. Bitcoin yaklaşık 4 aydır istikrarlı bir şekilde yeni ATH’lere ulaştıkran sonra,  piyasa yüzde 40’ın üzerinde  büyük bir düzelme gördü. Önceki boğa döngülerinde, BTC yüzde 40 ve üzerinde en az 3-4 ana düzelme kaydetti.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku