Analist: 7 Sebepten Ötürü Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Alıyorum!

0 61
Piyasada yaşanan keskin düzeltmeden ötürü, lider krito para birimi Bitcoin (BTC) toplam değerinin neredeyse yarısını kaybederek, birçok yatırımcıyı kaosa sürükledi. Aynı zamanda altcoin’ler de benzer çöküşlerle son yedi günde yüzde 63 değer kaybı yaşadı. Genel olarak ise son bir haftada kripto yatırımcısının kaybı 830 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Ancak, Bitcoin (BTC)’in hala yeni ATH’lere ulaşacağına inanan ve dipten satın alan birçok analist ve yatırımcı da lider kripto para birimine desteğini sürdürüyor.

Daha fazla Bitcoin satın almak için 7 neden var!

Elon Muskın ekolojik endişeler nedeniyle başlattığı Bitcoin karşıtlığı, Çin‘den gelen yeni yasaklar ve basklar nedeniyle büyük FUD’a neden oldu. Santiment’ten gelen veriler, perakende yatırımcıların panik satış yaptığını, balinaların ve kurumsal yatırımcıların ise dipten satın aldığını bildirdi.
Piyasanın tanınmış kripto para analistlerinden Alistair Milne, piyasa kızıla bürünmüşken ve bazı analistlerin Bitcoin (BTC)’in 20 bin doların altına inmesini tahmin ederken, hala BTC satmayıp daha fazla alma sebeplerini 7 maddede açıkladı. İşte analistin paylaştığı nedenler:
-Merkez bankaları hala para basıyor.
-1 yılık HODLwave indikatörü henüz resetlenmedi.
-Enflasyon artmaya devam ediyor.
-Hacim veya hız konusunda Bitcoin (BTC)’degenel bir zirve görülmedi.
-FUD haberlerin sayısı (Çin ve enerji konusu. rekor kırıyor.
-Bankaların kripto para kabulü yaygınlaşmaya başladı.
-Birkaç olayla ortaya çıkan düşüşler sonrası Bitcoin tarihsel olarak her zaman tamamen geri dönmüştür.

 

Korku ve Açgözlülük Endeksi alarm veriyor

Korku ve açgözlülük endeksi bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Gösterge, piyasadaki oynaklık ve ivme yoluyla piyasa duyarlılığını analiz eder. Piyasalardaki durumu anlayabilmek, Bitcoin yatırımcısının psikolojisinin hangi yönde hareket ettiği ve ne gibi durumlarda bu psikolojinin bozulmaya başlandığını görebilmek adına çeşitli endeksler/göstergeler bulunmaktadır. Fear & Greed endeksi de bunların en önemlilerinden biridir. Fear & Greed yani Korku ve Açgözlülük yatırım kararlarına en yoğun etki eden bu iki duyguyu ölçen bir endekstir.

Korku ve Aç Gözlülük Endeksi Alarm Veriyor: Kara Perşembe mi Geliyor?
Korku ve Aç Gözlülük Endeksi Alarm Veriyor: Kara Perşembe mi Geliyor?

Cumartesi günü endeks yılın en düşük seviyesi 12’ye ulaştı ve onu Pazar günü 14 izledi. Son puan, piyasada “aşırı korku” olduğunu gösteriyor. Bu rakam,kripto para piyasasında kaotik bir haftanın ardından geldi. Puan, geçen hafta 20’de idi ve daha da düştü. Bitcoin (BTC)’in fiyatı art arda iki hafta düşerken, puan, piyasada “açgözlülük” olduğunu gösteren geçen ayın 55 puanından bir düşüş gördü.

 

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku