Kripto para dünyasında toplu dava şoku…

0 3

Kripto para birimi alanında Binance Block.One ve BitMEX dahil olmak üzere 11 büyük şirkete toplu dava açıldı. Bir Amerikan hukuk bürosu tarafından açılan davalarda şirketlerin kripto para tokeni şeklinde gayri resmi menkul kıymetler satarak yatırımcıları aldattığı iddia ediliyor.

EĞİLİM TERSE DÖNDÜ… TIKLAYIN

Decrypte göre davaların tümü ABDnin New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesine Roche Cyrulnik Freedman tarafından sunuldu.

Vakalar her şirketin bu tokenları doğrudan borsa veya ICO aracılığıyla sattığını gösteriyor. Virgin Adaları Kanada Cayman Adaları Çin Estonya Hong Kong İsrail Japonya Malta Seychelles Singapur Güney Afrika İsviçre Tayvan ABD ve Vietnamdan 42 sanık var.

Hukuk firması iyi biliniyor

Kripto para topluluğu davayı açan hukuk firmasına aşina. Aynı şirket geçen yılın Ekim ayında Bitfinexe piyasa manipülasyonu iddiasıyla dava açtı. Ayrıca şirket Craig Wright aleyhindeki milyar dolarlık Bitcoin davasında Kleimanın mirasçılarını temsil ediyor.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku