Alarm! Büyük Kripto Para Çöküşü Yaklaşıyor mu?

131

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) bu hafta genelinde 29 bin ila 32 bin dolar arasında işlem gördü ve haftanın büyük bölümünde 30 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarsa da oldukça volatil bir haftaydı. Fiyat 32 bin dolar direnç seviyesinin üzerinde kalamadı ve lider kripto para birimi, ayılar önemli 28.600 dolar destek seviyesinin altına düştüğü için yeni satış baskısı altına girdi.

Büyük kripto para çöküşü yaklaştı mı?

Kripto para piyasası kapitalizasyonu, piyasanın son 24 saat içinde özellikle altcoin’leri etkileyen başka bir düşüş yaşaması nedeniyle neredeyse bir yılın en düşük seviyesi olan 1,1 trilyon doların altına düştü. Günlük yüzde 9’luk bir düşüşle, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un değeri 1.467 dolara düştüğü için bu düşüş eğilimine öncülük ediyor. Aynı şekilde BNB, Cardano (ADA), Ripple (XRP), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Shiba Inu (SHIB) ve diğer kripto para birimlerinin hepsinde çift haneli fiyat düşüşleri yaşandı.

Yakından takip edilen bir kripto para piyasası analisti, Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin değerinde büyük bir düşüş öngörüyor ve bunun tüm kripto varlıklarının toplam değerini 1 trilyon doların altına itebileceğini iddia ediyor. Justin Bennett’in 101.000 Twitter takipçisine , tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunu gösteren TOTAL grafiği, düşüş eğilimi modelinden bir kırılmanın ortasında. Kripto  uzmanına göre 1 trilyon dolarlık fiyat seviyesi, tüm dijital varlık piyasaları için kritik bir destek seviyesi. Analist, konuyla ilgili şunları söylüyor:

Bundan daha temiz olamaz. TOTAL’dan bugünün dökümü, 1 trilyon dolarlık psikolojik seviyeyi açıyor. Gerçek hedef tam olarak 950 milyar dolar.

Ünlü analist BTC’nin nasıl tepki vereceğini merak ettiğini belirtti

Bennett, TOTAL tablosu senaryosunu takip ederse, kripto para birimlerinin düzeltmenin yükünü taşıyacağına inanıyor. Ona göre, sonuç olarak, toparlanma olasılığı hakkında konuşmaya başlamadan önce tüm kripto para piyasasındaki yüzde 15’lik bir düşüşün beklenmesi gerekiyor. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), 12 Haziran’da zayıf hafta sonu işlem hacimlerinin devam eden bir satışı tetiklemesiyle daha fazla kayıp gördü.  Haftalık kapanışa saatler kala, BTC, daha önce üst üste dokuz hafta boyunca kırmızı mumlarla rekor kıran kaybetme serisini sürdürme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

Alarm! Büyük Kripto Para Çöküşü Yaklaşıyor mu?

Bu sonuçtan kaçınmak ve ikinci bir “yeşil” kapanış yapmak için, BTC / USD’nin mevcut spot fiyatından 2 bin dolardan fazla kazanması gerekiyordu, ki bu şuan yaklaşık  27.400 dolar seviyelerinde görünüyor. Hafta sonu “mesai dışı” işlemlerde daha zayıf likidite sayesinde destek seviyelerinin ruh halini değiştirememesiyle, analistler Mayıs ayının on ayın en düşük seviyelerinin yeniden test edilmesinden korkuyorlardı. Görüşlerine yazılarımızda sıkça yer verdiğimiz ünlü analist Michael van de Poppe şunları söyledi:

Bitcoin 29.3 bin doları tutamadı ve biraz daha düşmeye başladı. 28.5 bin dolarlık alanın nasıl tepki vereceğini görmek istiyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku