İngiltere Parlamento Üyesi, Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Boğayım!

0 68

Birleşik Krallık Parlamentosu üyesi Tom Tugendhat, ülkeyi mali alanda daha fazla yenilik uygulamaya çağırdı. İlginç bir şekilde, kripto para birimi sektörünün büyüme yollarının çerçevesini çizdi. Ayrıca Bitcoin’den ziyade altcoin Eter’de boğa olduğunu ima etti.

Birleşik Krallık parlamento üyesi altcoin ETH’de boğada

Tugendhat, 2017’den beri Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olarak görev yapan İngiliz Muhafazakâr Parti’li bir politikacıdır. 2015’ten beri Birleşik Krallık Parlamentosu üyesidir. Yakın zamanda yaptığı bir konuşmada, Birleşik Krallık hükümetini finansal stratejileri için daha yenilikçi bir yaklaşım aramaya çağırdı.  Bütün ülkelerin hatta dünyanın hızlı bir şekilde uyum sağlayamaması durumunda geride kalabilecekleri önemli bir değişimden geçtiğine inanıyor.

Tugendhat, bu değişimin bir kısmının çevrimiçi alandan ve daha doğrusu kripto para birimlerinden geldiğini düşünüyor. Ayrıca, Birleşik Krallık Parlamentosu üyesi, dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ether hakkında yükseliş görüşünü dile getirdi. Sebeplerini özetleyemese de sözde “flippening” e değindi ve Bitcoin yerine altcoin Eter (ETH)’de boğa olduğunu tekrar onayladı.

Flippening nedir?

“flippening” terimi 2017 ve 2018’de çılgınca popüler oldu ve altcoin Ethereum’un (ETH) dünyanın en büyük kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC)’i geçtiği varsayımsal bir andan bahsediyor. CoinMarketCap‘e göre, 2017’nin ortalarında Ether, lider kripto parayı geride bırakmaya en yakın olduğu zaman dilimindeydi. Çünkü bu anıtsal anda Bitcoin’e %8’den daha yakın bir noktadaydı.

ETH o sırada başarısız olmasına ve sonraki yıllarda aradaki farkın önemli ölçüde artmış olmasına rağmen, bazı taraftarlar altcoin,  BTC’nin hakimiyeti 2021’in başından bu yana büyük ölçüde düştüğü için başka bir koşuya hazırlanıyor olabileceğine inanıyor.

ETH’nin büyüyen rolü

ETH’nin pazar payı hala %20’nin altında ve BTC’nin %40’ın üzerinde olmasına rağmen, yukarıda belirtildiği gibi ikisi arasındaki boşluk son zamanlarda kapanıyor. Ethereum‘un pazar payı yalnızca 2021’de %7 artarken, Bitcoin aynı zaman diliminde %30 azaldı. Bu, son aylarda en büyük ikinci kripto para biriminin artan şekilde benimsenmesinin akabinde gerçekleşti. Aslında CoinShares tarafından hazırlanan bir rapor, kurumların geçen ay BTC’den daha fazla altcoin ETH satın aldığını iddia ediyor.

Grayscale’in Ethereum Trust’ı, 2020’nin sonuna doğru GBTC’yi  önemli ölçüde geride bırakılan keskin bir talep artışı yaşadı. Çok sayıda kripto şirketi, müşterilerinin açıkça altcoin ETH’ye ilgi gösterdiğini savunarak Ethereum destekli ürünleri piyasaya sürdü. Fiyatlara gelince, milyarder yatırımcı Mark Cuban, kısa süre önce Ether’in Bitcoin performansının “cüce” kalmasında etkisinin devam edeceğine inandığına dair üç neden sıraladı. Bu üç nedenin ise, ağda gerçekleşen daha yüksek işlem sayısı, işlem türlerinin çeşitliliği ve Blockchain’in daha yüksek kullanımıdır.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku