Ünlü İsim: Bitcoin’i Görmezden Gelenler “Başka Bir Risk” Alıyor!

0 27

Bitcoin (BTC)’in ‘alternatif bir mal varlığı’ olarak kendine bir zemin oluşturmuş olduğu günümüzde, hala aksini düşünenler var. Topluluktaki pek çok kişi son birkaç yıldır aynı konuda tartışıyor. Peter McCormack’in sunduğu ‘What Bitcoin Did’ adlı podcaste katılan Nik Bhatia, burada konuya yönelik fikirlerini beyan etti.

Bhatia: Bitcoin’i görmezden gelmek parasal gerçekliği yanlış tanımlamaktır

Bu konu, ‘Layered Money’ adlı çok satan kitabın yazarı Nik Bhatia’nin ‘What Bitcoin Did’ adlı podcastinin son bölümündeki tartışma konusuydu. Bhatia konuya yönelik şu cümleleri sarf etti:

Bitcoin’i görmezden gelen mutemet kişiler başka bir risk alıyor: parasal gerçekliği doğru bir şekilde tanımlayamama. Şimdiye kadar yaptığımız hareket patlama değil, daha çok bizi tam hızımıza geri getiren bir şey. Patlama henüz gelmedi. Ayrıca, hepimizin bildiği gibi, arz esnek değildir, bu nedenle yaşadığımız talep artışı çok heyecan verici ve bir taşma noktasındaymışız gibi geliyor.

Bitcoin (BTC) için güvene dayalı görev konusunda Bhatia, varlık yönetimi endüstrisinin ikiye ayrıldığını şu şekilde belirtti:

Bir yandan ileri görüşlü araştırmacılar, Bitcoin’in bildiğimiz şekliyle parasal teknolojiyi değiştirdiği sonucuna vardılar. Öte yanda ise, ister Bitcoin’i hararetle reddediyor olsun, isterse sadece kenarında duruyor olsun, herkes var.

Ünlü Yazar, mal varlığı yöneticilerine seslendi: Bitcoin almak artık göreviniz!

Sunucu Peter McCormack, son örneklere atıfta bulunarak aynı şeyi yineledi ve şöyle dedi:

Daha önce kripto para birimine burun kıvıran en deneyimli yatırım profesyonelleri artık ya dahil oluyor ya da bir şeyleri kaçırmış olabileceklerini kabul ediyorlar.

CEO’su 2017’de Bitcoin’i ‘dolandırıcılık’ olarak tanımlayan JP Morgan Chase, müşterileri için BTC yatırımını dahil eden kurumlardan biriydi. Bhatia, kripto para birimini ihmal eden kurumlar için iki olası senaryo ortaya koydu ve şöyle söyledi:

Varlık Yöneticileri, Bitcoin Sahibi Olmak Artık Güvene Dayalı Göreviniz – sadece ekonomik fayda için değil, aynı zamanda toplumsal değişim için de.

Ünlü yazar ayrıca BTC’nin değişken doğasını kabul etmekte hızlı davrandı ve şunları ekledi:

Şimdi bir büyüme yöneticisi olarak Bitcoin’i görmezden geliyorsanız, bu gezegende alternatif parasal gerçekliğin ortaya çıktığını görmezden geliyorsunuz demektir. Henüz Bitcoin’e pay ayırmamış bir yatırım yöneticisi için geriye kalan tek savunulabilir mazeret fiyat istikrarsızlığıdır…. Ancak fiyat istikrarsızlığı mutlaka doğrudan riske eşit değildir ve karmaşıklık burada yatmaktadır. Güven sahipleri, fiyat dalgalanması nedeniyle Bitcoin’i portföylerden hariç tutma görevine sahipler, ancak aslında parasal gerçekliği doğru bir şekilde tanımlayamama riskini göze alıyorlar.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku