Dogecoin (DOGE) Çılgınlığına Çikolatalar da Karıştı! Fiyat Uçabilir!

0 229

Jackson Palmer, 6 Aralık 2013’te  Dogecoin’i (DOGE) yarattığında, kripto para biriminin bu yıl gördüğü ilgiyi  önceden tahmin etmiş olabilir miydi acaba? 2021’de, altcoin yüzde 800’den fazla artış gösterdi ve aynı zamanda Elon Musk, Mark Cuban ve birçok ünlüden destek Tweetleri aldı.

Tartışmalı ve olağanüstü bir dönem geçiren Dogecoin, toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi konumuna geldi ve  kesinlikle şaka gibi bir dönemden geçti. Tamamen şaka amaçlı piyasaya sürülen DOGE, toplam 53 milyar dolarlık piyasa değeri ile XRP gibi önde gelen kripto para birimlerini bile geride bırakmayı başardı. Bu yükselişin temel sebebi ise dünya çapında başlayan DOGE çılgınlığı olarak görülüyor.

DOGE Çılgınlığı Yayılmaya Devam Ediyor

DOGE fiyatı an itibarıyla 0,41 dolardan işlem görüyor ancak bugünün önemi sayesinde bunun yeni rekorlar kırdığı görülebilir. 20 Nisan 2021, dünya çapında DOGE günü ilan edildi ve şu an bütün sosyal medya platformlarında bununla ilgili paylaşımlar görmek mümkün. Bu paylaşımların etkisi ise dünyanın en büyük markalarından bazılarını da DOGE ile adımlar atmaya teşvik etti.

Türkiye’de de milyonlarca kullanıcının tanıdığı ve belki de yediği Snickers, bunlardan birisi oldu. Snickers, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında DOGE gününe özel bir GIF oluşturdu. GIF’in içerisinde yer alan DOGE’nin “yükseliş” ibaresi ile beraber verilmesi ise yatırımcıların heyecanını katladı.

Snickers’ın ABD’deki rakiplerinden olan Milky Way de bu durumdan mahrum kalmadı ve bu da DOGE odaklı bir gönderi paylaştı. İlgili gönderide DOGE ordusuna DOGE’yi trend konular arasına soktukları için teşekkür edildiği görülüyor. DOGE ise bugün büyük beklentilere sahip gibi gözüküyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku