Hindistan’ın En Büyük 2 Borsası BTC Çekimlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

75

Kripto para piyasasında son günlerde Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüşler, birçok yatırımcı için hayal kırıklığı niteliğinde oldu. Bir diğer yandan kripto para borsalarından gelen haberler de son derece şaşırtıcı. Hindistan’ın en büyük ve en popüler iki kripto borsası hakkında çok sayıda spekülasyon var. Müşterilerin yorumlarına göre en büyük kripto para borsaları anlık olarak çekim işlemlerini dondurmuş bulunuyor. İşte detaylar…

Hindistan’ın ünlü kripto para borsaları, BTC çekim işlemlerini durdurdu!

Kripto para borsalarında geçtiğimiz günlerde de bu duruma benzer olaylar yaşanmıştı. Anlık olarak CoinDCX ve Coinswitch Kuber, Bitcoin çekim işlemlerini durdurmuş bulunuyor. Yatırımcılar ise bunun nedenini merak ediyorlar. Birçok söylentiye göre iki büyük kripto para borsası, yatırımcıların korkusunu dağıtmak ve söylentileri kontrol altına almak için harekete geçmiş bulunuyor. CoinDCX, müşterileri söz konusu eylem hakkında daha önce yayınlanan daha ayrıntılı bir duyuruya işaret eden bir tweet gönderdi:

Duyuruya göre ünlü kripto para borsası, platform üzerinde KYC işlemlerinin güçlendirilmesi için ve müşteriler için daha güvenli hale getirilmesi konusunda çalışmaların yürütüldüğünü, bu nedenle de para çekim işlemlerini devre dışı bıraktığını açıklıyor. Fakat bu açıklama çoğu yatırımcıyı memnun etmedi. Bir kullanıcının Reddit platformu üzerinden paylaştığı bir gönderisi, müşteriler müşteriler tarafından devre dışı bırakılan para çekme işlemleri hakkında sorgulandığında borsadan gelen bazı yanıtları detaylandırıyor.

“Popüler borsa, düzenlemeleri hızlandırmak için adımlar attığını öne sürüyor”

Bir diğer yandan borsa, düzenlemeleri hızlandırmak için adımlar attığını iddia ediyor. Öte yandan, müşterilerin kripto varlıklarına erişimi halen bulunmuyor. Bu, diğerlerini topluluğa, mülklere doğrudan erişime sahip olmanın ve anahtarları kontrol etmenin, başkalarının yatırımlarınızı kontrol etmemesini sağlamanın en etkili yolu olduğunu hatırlatmaya sevk etti ve akıllara kripto para endüstrisinde bir efsane olan şu sözleri getirdi:

“Not your keys, Not your Coin’s”

 

Hindistan'ın En Büyük 2 Borsası BTC Çekimlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

Cümlenin anlamı ise şu şekilde; “eğer anahtarlar/şifreler sizin elinizde değilse, paranız merkezi borsalarda duruyorsa para sizin paranız değildir.” Aynı zamanda, kripto piyasası çöktükten sonra iki borsanın zarar görüp görmediğine dair sorular da bulunuyor. Birincisi, 3AC ve Celsius Network gibi birkaç platform, Bitcoin’in fiyatı düştüğünde ağır likidasyon karşısında para çekme ve transferleri devre dışı bıraktı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para BTC, anlık olarak 21.269,52 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku