Bu Altcoin İçin Yapılan Duyuru Yatırımcılarını Harekete Geçirdi!

80

Bir altcoin projesindeki kullanıcı etkinliği, projenin bir staking programı başlatma planlarını açıklamasının ardından desteklendi. İşte ayrıntılar…

Bu altcoin aktif adres sayısı fırladı

Aktif Chainlink (LINK) adreslerinin sayısı, kripto para birimi projesi için staking programının başlatılmasının ardından geçen hafta büyük ölçüde arttı. Popüler kripto para birimi toplama platformu Messari hakkındaki verilere göre,a Chainlink aktif adreslerinin sayısı 3 Haziran 2022 ile 10 Haziran 2022 arasında muazzam bir artış gösterdi. 3 Haziran 2022’de Chainlink’teki aktif adres sayısı 1.582 civarındaydı. LINK sahipleri için staking ödüllerinin açıklanmasının ardından, ağdaki aktif adresler istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti ve son yedi gün içinde yaklaşık 2.300’e ulaştı ve böylece yüzde 44’lük bir büyümeyi temsil etti.

altcoin

Aktif adreslerin sahiplerden farklı olduğunu unutmamak gerekir. Etherscan’a göre ChainLink’in 669.109 sahibi var. Chainlink’teki aktif adres sayısı, yaklaşık 5.884 aktif adresin kaydedildiği geçen ayki en yüksek seviyesine kıyasla hiçbir şey olmasa da, gelişme hala övgüye değer. Bunun nedeni, herhangi bir kripto para projesinde kullanıcı etkinliklerinin sayısındaki artışın, genellikle projeyle ilişkili altcoin projesinin değeri için iyiye işaret etmesidir. Aynı şey, Chainlink’in yerel kripto para birimi olan LINK’in fiyatında da fark edildi. Kripto para toplama platformu Coingecko’daki verilere göre, altcoin LINK’in fiyatı son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 23,2 arttı.

Chainlink’in Yaklaşan Stake Programı

Bu süre içinde LINK, fiyatının en düşük 6.79’dan 9.46’ya yükseldiğini gördü. Kripto para piyasasının mevcut düşüş eğilimi nedeniyle LINK’in değeri biraz düşmüş olsa da, varlık sınıfının değeri bu haftanın başlarında kaydedilenlere kıyasla hala adil. Bu arada Chainlink, LINK sahiplerini yüzde 5 APY ile ödüllendirmeyi planlıyor. Projenin arkasındaki ekip bunu bu hafta bir blog yazısında duyurdu ve şunları söyledi:

Sürdürülebilir büyüme ve güvenliğin yeni bir dönemi – Chainlink Economics 2.0 – stake ile başlıyor.” Topluluk üyelerinin, staking resmi olarak açıklandığında bir ödül için LINK token’lerini kullanmaları gerekeceğinden, girişim ağın güvenliğini desteklemek için başlatıldı.

Şu anda projenin resmi lansmanı için belirli bir tarih verilmedi; ancak Chainlink, staking programının ilk sürümünü (v0.1) bu yılın ikinci yarısında başlatmayı planlıyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Chainlink, geliştiricileri tarafından akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişmesine izin vererek akıllı sözleşmeler ile blockchain arasındaki bağlantıyı sağlamayı amaçlayan güvenli bir blockchain aracı olarak tanımlanmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku