Bu Metrik Bitcoin (BTC) Yükseliş Trendinin Henüz Bitmediğini Gösteriyor

0 111

Madenci girişi MA7 metriği verileri, Bitcoin (BTC) madencilerinin henüz varlıklarını satmaya başlamadıklarını gösteriyor. Bu, mevcut boğa döngüsünde zirveye ulaşmadığımız anlamına geliyor. Bitcoin madencisinin ticaret faaliyeti, madencilik maliyetlerini etkilediği için önemli bir piyasa göstergesi görevi görür.

Çin’deki madencilik faaliyetleri baskı altında

Bu hafta kripto piyasası kızıla boyandı ve yaklaşık 500 milyar dolar piyasadan silindi. Bunun sonucunda, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri de ATH’lerinden değerlerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetti. Bitcoin, 24 saat içinde, 10 bin dolar’dan fazla önemli bir toparlanma gerçekleştirmeden önce, Çarşamba günü 30.681 dolarlık 3 ayın en düşük seviyesine geriledi. Zincir üstü veriler, devam eden panik satışının öncelikle yeni yatırımcılar tarafından yapıldığını gösteriyor. Ancak bu panik satış, geçen hafta 50 bin BTC’den fazla satan ve daha sonra 34 bin BTC’lik toplu bir kurumsal satın alma ile düşüşü satın alan balinalar tarafından da fırsata çevirildi.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Yükseliş Trendi Bitti mi?

Mevcut Bitcoin satışları, en son Çin’in Bitcoin madenciliği faaliyetlerine yönelik baskısından sonra ortaya çıkan FUD nedeniyle gerçekleşti. Çin hükümeti tarafından yapılan bu tür uyarılar yeni değil. Çin, defalarca kez bu tür yasak ve uyarıları gündeme getirdi. Ancak sektördeki uzmanlar, bu sefer karbon emisyonu ve çevresel faktörlere odaklanmanın, baskılarda önemli bir rol oynayabileceğini öne sürüyorlar.

Madenciler Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?

Büyüyen madencilik zorluğu, Bitcoin madenciliğini giderek daha pahalı bir iş haline getirdi, çünkü iyi bir kar elde etmek için gerekli olan iyi bir madencilik makinesi 1.500 dolar’a kadar mal olabilir, üstelik bu makinelerin yüksek enerji tüketimiyle günde 24 saat çalışması gerekir. BTC madenciliği maliyetli bir uğraş. Bu nedenle, madencilerin hash enerji girişi sunmaya devam edebilmesi için, Bitcoin’in fiyatının operasyonların maliyetinden daha yüksek kalması gerekir.

Geçen yıl Mart ayında, BTC fiyatı 4 bin dolar’ın doların altına düştüğünde, Bitcoin ağının hash güç girişinin, birçok madencinin BTC’nin düşük fiyatı nedeniyle devam etmemesi gerekeceği için ciddi şekilde zarar görebileceği korkusu vardı. Her halving sonrası madencilik daha pahalı hale geliyor, çünkü üretilecek BTC sayısı düşerken madenci sayısı aynı kalıyor.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku