Bankalar, Son Çöküşe Rağmen Bitcoin (BTC)’i Kucaklıyor

0 18

Dünyanın her yerinden bankalar, dünyanın en büyük kripto para biriminin yaşadığı son fiyat performansına rağmen Bitcoin (BTC)’e yaklaşmaya başladı. Singapur’daki en büyük bankalardan biri olan DBS Bankası, Bitcoin (BTC)’in ABD dolarından (USD) daha iyi bir değer deposu (SOV) olarak çalışabileceğini düşünüyor. Ayrıca Goldman Sachs, kripto para birimlerinin yeni bir varlık sınıfı olabileceğini açıkladıkları yeni bir rapor yayınladı.

Bankalar Bitcoin konusundaki duruşlarını değiştiriyor

DBS için Bitcoin (BTC)’in bir değer deposu haline gelmesi mümkün olabilir. Yatırımcılarla paylaşılan yakın tarihli bir notta, DBS’nin Baş Yatırım Sorumlusu, dünyanın en popüler kripto para birimi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Tartışılan konulardan biri, merkez bankalarının büyük miktarlarda para basmaya devam ettiği ve bunun ekonomi üzerindeki olumsuz etkileriydi.

Kripto para salgınının nasıl ele alındığını bir örnek kullanarak açıklayalım. Dünyanın her yerindeki hükümetler, nüfuslarını ya kapatma yoluyla ya da para basmaya yoluyla kullanmaya karar verdi. Basılan para daha sonra ülke nüfusuna farklı şekillerde paylaştırıldı. ABD’de bu, bireylere doğrudan bir transferdi. Diğer ülkelerde başka programlar uygulandı. Ortak cevap, daha fazla para basmak ve paranın değerini düşürmekti. DBS tarafından yapılan değerlendirmede şunlara yer verildi:

Aslında, Bitcoin fiyatlarındaki üstel artış, yalnızca dünyadaki en büyük küresel merkez bankalarının bilançolarındaki hızlı genişleme ile rekabet ediyor. ABD Federal Rezervi, Avrupa Merkez Bankası (ECB), Japonya Bankası (BOJ) Çin Halk Bankası’nın (PBOC) yanı sıra.

Bitcoin’in iki ana özelliği onu öne çıkarıyor

Bitcoin (BTC)’in iki ana özelliği onu tercih sebebi yapıyor. Bunlardan ilki sınırlı arzının olmasıdır. İkinci önemli özelliği ise merkezi olmayan bir para birimi olmasıdır. Ağ herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmiyor ve dünyada sadece 21 milyon Bitcoin bulunuyor.

Aynı zamanda Goldman Sachs, kripto para birimlerini yeni bir varlık sınıfı olarak analiz ettikleri yeni bir rapor yayımladı. Bu raporda kripto paraların son yıllarda nasıl genişlediği inceleniyor ve kripto piyasasıyla ilgili en önemli noktalara değiniliyor. Dahası, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) veya XRP gibi farklı kripto paraların geçen yıl nasıl genişlediğini ve bazı durumlarda çok yüksek değerlere nasıl ulaştığını da paylaştılar. Rapor, kripto paraların diğer pazarlara kıyasla ve diğer varlıklardan nasıl daha iyi performans gösterdiklerini analiz ediyor.

Kaynak Usethebitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku