İşte Geride Kalan Haftanın Öne Çıkan Kripto Para Haberleri!

11

8-14 Ağustos tarihleri arasında kripto para piyasasında öne çıkan haberleri sizler için derledik. İşte 8 Ağustos Pazartesi ile 14 Ağustos Pazar tarihleri arasında kripto para piyasalarında öne çıkan haberlerin kısa özetleri…

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, WazirX borsasındaki hisse sahipliği iddialarını reddetti

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  Binance, perşembe günü Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX ile arasındaki zincir dışı fon transferlerini kaldırmayı planlıyor. Ancak kullanıcılar, kendi aralarında para çekme ve para yatırma işlemlerine devam edebilecek. Hindistan İcra Müdürlüğü, üç gün önce WazirX’in yaklaşık 16 fintek şirketinin kripto yoluyla kara para aklamasında aktif olarak rol aldığını iddia etmiş ve bundan dolayı borsanın yaklaşık 8,1 milyon dolarlık mal varlığını dondurduğunu duyurmuştu.

kripto para

ABD’de yıllık TÜFE 20 aydır ilk kez düşüş gösterdi

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların fiyat hareketi için büyük önem arz eden ABD enflasyonuna ilişkin son veriler açıklandı. ABD İşçi İstatistikleri Bürosu (BLS), 10 Ağustos’ta yayımlanan basın bülteniyle ülkenin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)’nin temmuz ayında herhangi bir artış göstermediğini açıkladı. Yıllık TÜFE ise Kasım 2020’den beri ilk kez düşüş gösterdi. ABD’de TÜFE haziran sonunda aylık yüzde 1,4, yıllık ise yüzde 9,1 yükselmiş durumdaydı. Temmuz ayında ise aylık bazda değişim görülmezken, yıllık TÜFE ise yüzde 8,5’e geriledi.

BlackRock spot Bitcoin özel yatırım fonu başlattı

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, spot Bitcoin (BTC) özel fonu başlattı. Yönetilen varlıklarının değeri 8,48 trilyon doları geçen BlackRock, 11 Ağustos tarihte paylaştığı basın bülteninde doğrudan Bitcoin’in performansını izleyecek özel tröst piyasaya sürdüğünü duyurdu.

kripto para

Kripto para tarihine geçmesi beklenen Ethereum Merge yükseltmesinin tarihi erkene alındı!

Ethereum Merge, beklenenden çok daha erken gelebilir. Geliştiriciler, ağın hisse ispatına (PoS) geçeceği gün için 15 Eylül tarihini verdi. Ethereum mainnet Merge tarihi, Tim Beiko ve Prysmatic Labs Kurucu Ortağı Terence Tsao gibi geliştiricilerin Toplam Terminal Zorluk (TTD) 58750000000000000000000 olduğunda birleşmenin gerçekleşeceğine katılmasıyla gündeme geldi. Bu durum, Beiko’nun perşembe günü GitHub’da yayıMladığı “Tentative mainnet TTD” adlı gönderiyle de doğrulandı.

Dev kripto para borsası Binance, Curve Finance’ten çalınan varlıkların %80’ini kurtardı

Kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğrayan merkeziyetsiz finans protokolü Curve Finance’ten çalınan miktarın büyük bir kısmını kurtarmayı başardı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da yaptığı duyuruda borsanın, çalınan varlıkların 450 bin dolar (yaklaşık yüzde 80’i) dondurup kurtardığını açıkladı. Zhao’ya göre siber saldırgan, çalıntı varlıkları borsaya göndermeye çalıştı fakat Binance’e yakalandı. Borsa, şu anda varlıkları gerçek sahiplerine iade etmeye çalışıyor.

kripto para

Tornado Cash, hazine fonlarına yapılan oylamadan sonra çöktü

Tornado Cash DAO’nun, topluluk üyelerinin oybirliğiyle yönetim katmanını, hazinenin 21,6 milyon doları yöneten multisig cüzdanına imza sahibi olarak eklemek için oy kullandığı bir tartışmanın ardından çevrimdışı olduğu bildirildi. DAO’nun neden çevrimdışı olduğu henüz net değil ancak bu olay, pazartesi günü tartışmalı karıştırıcıya karşı açıklanan ABD yaptırımlarının ardından farklı kurum ve özel kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen birçok eylemden sonra gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku