Kripto Para Piyasasına Kurumsal Yatırım Akacak!

18

Kripto para piyasaları için yapılan yeni bir araştırmaya göre, finansal kuruluşların yüzde 76’sı, önümüzdeki üç yıl içerisinde kripto para kullanmayı planlıyor. İşte detaylar…

Ripple: Şirketlerin dörtte üçü önümüzdeki 3 yıl içinde kripto para kullanmayı planlıyor

Yeni araştırmaya göre, finansal kuruluşların yüzde 76’sı, önümüzdeki üç yıl içerisinde kripto para kullanmayı planlıyor. Ripple (XRP)’ın yeni araştırması, kripto ve blockchain gibi yeni teknolojilerin girişimlerde ve finansal kuruluşlardaki yaygınlık ve kullanım trendlerine ışık tutuyor. Hem finansal kuruluşlar hem de girişimler, şirket içinde kripto kullanımının faydalarını anlamaya başlıyorlar. Araştırmada kripto kullanımı için sunulan en yaygın neden, finansal kuruluşlar için yüzde 42, girişimler için ise yüzde 41 oran ile kriptonun daha fazla kişiye finansal hizmetlere erişim sağlaması oldu.

kripto para

Kriptonun kurumsal dünyaya sağladığı düşünülen diğer değerli katkılar arasında portföy yönetimi ve ödemeler geliyor. Portföy yönetiminde kripto, özellikle de enflasyona karşı koruma, diğer varlık türlerine karşı koruma ve varlık kazanımı konularında fayda sağlıyor. Açtırma katılımcıları, ödemelerde blockchain ve kripto kullanmanın diğer iki büyük faydasının ise veri güvenliği ve kalitesi olduğunu belirtti. Yine de bunun yeni bir teknoloji olması, yaygınlığın büyük kuruluşlar için hala zor bir engel olmasına neden oluyor. Rapora göre hem girişimler hem de finansal kuruluşlar, bu konuda genel anlayış eksikliğinin en büyük zorluklardan biri olduğunu söylüyor.

Yetkililer hızla değişen kripto alanını yakalamaya çalışırken, dünya genelinde düzenlemeler de sürekli değişiklik gösterdi

Diğer bir yandan yayınlanan rapor, düzenleme süreçlerinin yavaş ilerlemesini de potansiyel kullanıcıların çekincesini arttırdığını vurguluyor. Yetkililer hızla değişen kripto alanını yakalamaya çalışırken, dünya genelinde düzenlemeler de sürekli değişiklik gösterdi. Kriptoarena.com olarak da daha önce bildirdiğimiz gibi, son olarak ABD’li düzenleyiciler, kripto şirketlerine karşı “hukuki olmayan eylemlerinden” dolayı ABD Meclisi’nin tepkisini çekti. Özellikle de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sektörün en aktif bölgelerinden birinde etkili kripto düzenlemeleri uygulama konusunda büyük sıkıntı çekiyor.

kripto para

Kripto eğitimindeki eksiklikler ve belirsiz düzenlemelere rağmen, küresel kuruluşlar, araştırmaya göre CBDC’lere hala aktif olarak ilgi gösteriyor. Araştırmaya katılan kuruluşların yüzde 34’ü, CBDC’lerin finansın dijitalleştirilmesini hızlandıracağını ve tüketici ve işletmelere krediye daha geniş çaplı erişim vereceğini düşünüyor. Anlaşılan o ki, devam eden süreçte kurumsal firmalar, kripto para sektörüne daha çok yatırım yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku