Bitcoin Yatırımcılarına Çağrı Yapıldı! Derhal Satın, Fiyat Çökecek!
Bitcoin Yatırımcılarına Çağrı Yapıldı! Derhal Satın, Fiyat Çökecek!

Bitcoin Yatırımcılarına Çağrı Yapıldı! Derhal Satın, Fiyat Çökecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde birçok altcoin projesi muazzam performanslar gösterirken uzmanlar lider kripto para birimi hakkında satış çağrısında bulundu. Bitcoin yatırımcılarına satış çağrısında bulunan Peter Schiff, Twitter üzerinden kritik seviyeleri açıkladı. İşte detaylar…

“Bitcoin için sıradaki büyük hareket 10 bin dolar seviyesinin altı!”

Daha önce kriptoarena.com olarak birçok kez isminden bahsettiğimiz Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, kripto para yatırımcılarını lider kripto para birimi Bitcoin düşüş yaşamadan BTC’lerini satmaya çağırdı. Kitco’ya konuşan Schiff, Bitcoin fanatiklerinin “kendi ütopyalarında yaşadıklarını” ve “hayalperest” olarak nitelendirdi. Öte yandan Bitcoin (BTC)’in 10 bin dolar seviyesinin de altına düşeceğini ve daha kötü seviyeleri göreceğini öngören Schiff, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini asla yakalayamayacağını belirtti. Peter Schiff’in Kitco’da söylediği sözler ise şu şekilde:

“Hatırladığınız gibi Bitcoin 69 bin doları aşmıştı. Sıradaki büyük hareketi ise 10 bin dolar seviyesinin altına inmek olacak. İnsanlar Bitcoin için 50 bin – 60 bin dolar harcadılar. Çoğunluğunun şu an 23 bin – 24 bin dolar civarında kaybı var”

Schiff ayrıca, Bitcoin’in henüz yapılmamış marj çağrıları olduğunu iddia etti. Bir kez yapıldıktan sonra, yatırımcılardan satış yapmaları istenecek, fiyatları daha da aşağı çekecek, sadık yatırımcıların çantalarını ve Bitcoin’i satın almaya kandırılan kurumları pişmanlık içinde bırakacak.

BTC Fiyat grafiği

“İnsanlar havlu atacaklar ve piyasa tekrardan dibe vuracak.. Bence insanlar şu an sahip oldukları ralliden faydalanmalı ve çıkmalı. Birçok insanın hala kârı var.”

“BTC birçok şirketi zarara uğrattı!”

Schiff’e göre, 2021’de lider kripto para birimi BTC ana akım medyadaki sayısız reklamdan, çeşitli kripto paraları tanıtmak için imza atan ünlülerden, NFT çılgınlığından, tanıtım konferanslarından ve Bitcoin’i yasal ihale olarak benimseyen iki ülkeden gelen muazzam bir kandırmaca ile çalkalandı. Schiff bu sözleri söylerken, “Pump ve dump’ların arkasında kimler vardı? …Aşırtma yapan insanlar, satışı yapanlar vardı!” sözlerinde bulundu.

Bir diğer yandan Mayıs ayında yaşanan Terra krizine dikkat çeken Schiff, DeFi sektörünün erimesinin ardından satışların daha da arttığına dikkat çekiyor. Öte yandan Haziran ayında MicroStrategy, Bitcoin hazinesinde 1,2 milyar doların üzerinde bir kayıp bildirdi. Geçtiğimiz ay, başka bir Bitcoin holding şirketi olan Tesla, holdinglerinin yüzde 75’ini elden çıkarmak zorunda kaldı.

Yine de Schiff’in Bitcoin ve kripto yatırımcılarına yönelik uyarısına rağmen, bankalarla da arası pek iyi değil. Para yöneticisi kısa süre önce Porto Riko’daki Euro Pacific Bank’ı tasfiye etmeyi ve müşterilerin mevduatlarının yüzde 100’ünü iade etmeyi ve ağır bir para cezası ödemeyi kabul etti. Bu, yetkililerin “ciddi iflas sorunlarına” atıfta bulunarak bankanın faaliyetlerini Haziran ayında askıya almalarının ardından geldi. Geçen ay Schiff, yetkililerin bankayı satmasına izin vermesi halinde Bitcoin’i kabul etmeye hazır olduğunu açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Yatırımcılarına Çağrı Yapıldı! Derhal Satın, Fiyat Çökecek!