Bu Metriğe Dikkat: Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu mu Geliyor?

295

Kriptoarena.com olarak da bildiridğimiz gibi, birçok altcoin’haftaya rallilerle başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin [BTC] ise, son 24 saat içinde 25 bin dolarlık direnç seviyesini dar bir şekilde kırdıktan sonra yeniden toparlanmanın sıcaklığını hissediyor. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı neden yükseliyor?

Lider kripto para birimi, son günlerde yatırımcıların ilgisini çeken bir şey olan yükseliş faaliyetini yansıtıyor. Piyasa şüphecileri arasında, beşinci bir boğa koşusunun çok yakında kartlarda olabileceğine dair ciddi çağrılar var. Bitcoin’in yükselişinin, Ethereum’un Merge yükseltmesi haberleriyle birlikte piyasaların yükselmesinin bir sonucu olduğuna inanan bazı araştırmacılar da var. Ancak burada, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimizi gibi, Blackrock’un son duyurusundan sonra Bitcoin’in hisse senedi artışını gördüğünü belirtmekte fayda var. 8.5 trilyon dolarlık bir varlık yönetimi devi olan Blackrock, ABD’deki kurumsal müşterileri için bir spot Bitcoin özel tröstü başlattı . Şirket, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Kripto para piyasasındaki keskin düşüşe rağmen, bazı kurumsal müşterilerden teknoloji ve ürün yeteneklerimizi kullanarak bu varlıklara nasıl verimli ve maliyet etkin bir şekilde erişebileceğimize dair büyük ilgi görüyoruz

bitcoin

IntoTheBlock Araştırma Başkanı Lucas Outumuro, yaptığı son değerlendirmede Bitcoin’in son trendleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Büyük işlemlerin çok daha yaygın hale geldiğini iddia etti. 2020 yazından bu yana, büyük Bitcoin işlemlerinin (100 bin doların üzerinde) yüzdelik payı yüzde 97 ile %99,9 arasında kaldı. Öyle olsa bile, 2021 boyunca bu rakam tutarlı bir şekilde yüzde 99’da kalmıştı. Daha sonra ayı piyasasında ise yüzde 98 civarına düştü.

BTC yatırımcıları arasında bir başka önemli gelişme kaydedildi.

Bu büyük cüzdanlar sadece işlemlere hükmetmeye değil, aynı zamanda hodling metriklerine de hakim olmaya devam ediyor. Outumuro’ya göre en büyük Bitcoin varlıkları, uzun vadeli odaklı varlıklara dayanıyor. Ayrıca, Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 60’ı 1 yıldan fazla bir süredir tutulmaktadır. Ayrıca 5 yılı aşkın bir süredir yüzde 24,3’lük bir kısmı tutulmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Glassnode’a göre , Bitcoin’in Kardaki Yüzde Arzı (7d MA) 3 ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 62.73’e ulaştı.

BitcoinB

Artan bir karlılık endeksi, tarihsel olarak ağ üzerinde bir STH akışının yolunu açmıştır. Bu, özellikle Bitcoin grafiklerde başka bir boğa koşusu sahneleyecekse, çok büyük bir faktör olduğunu kanıtlayabilir. Yakın zamanda Santiment tarafından başka bir yükseliş göstergesine dikkat çekildi. Güncellemesine göre , 2022 boyunca Bitcoin ve S&P 500 arasında sıkı bir korelasyon vardı.Kıdemli kripto para analisti ve trader Bobby Lee, Bitcoin fiyatlarındaki oynaklığa rağmen yükseliş fikrini sürdürüyor. verdiği röportajda Lee , hem Bitcoin hem de Ethereum’un Kasım 2021 ATH’lerine geri dönebileceğini belirtti şunları söyledi:

Ayı piyasası gerçekleşmezse, Bitcoin ve Ethereum’un, özellikle Ethereum için bu yaklaşan yükseltme ile, önceki yüksek seviyelerine geri döndüğünü kolayca görebilirsiniz. Bu kripto para ekosistemi için çok önemlidir. Herkes bunu tahmin ediyor. Öte yandan, gerçekten bir ayı piyasası varsa, bence bu kısa vadeli bir ila iki yıllık bir ilişkidir. Ve bu sadece önümüzdeki yıllarda büyük ve yeni bir süper ralli için zemin hazırlamak için.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku