Ethereum Balinaları Düşüşü Fırsata Çeviriyor, Dip Avcılığı Başladı!

153

Kripto para piyasalarında düşüş yaşanırken, piyasanın önde gelen balinaları dipten satın alım yapmaya devam ediyor. Önde gelen bir blockchain analitik firmasının raporuna göre lider altcoin Ethereum (ETH) balinaları, ETH fiyatının sürekli olarak düşüş yaşamasıyla beraber dipten satın alım yaparak akıllı sözleşme platformunu ele geçirmiş bulunuyor . İşte detaylar…

Önde gelen ETH balinaları, Ethereum düşüş yaşarken biriktirmeye devam ediyor!

Son günlerde kripto para piyasalarında düşüş yaşanıyor ve önde gelen ETH balinaları düşük fiyatlardan ETH alımı yapmaya devam ediyor. Santiment’e göre, geçtiğimiz ay Ethereum’un önemli ölçüde devalüasyonuna rağmen, 7 Haziran tarihinden bu yana 100 ila 100.000 ETH’u olan cüzdan sayısı günden güne artıyor. Ünlü analitik firmanın sözleri ise şu şekilde:

“Önde gelen ETH balina cüzdanları (100 ila 100.000 ETH arasında), bu yüzde 39’luk düşüşte toplu olarak kripto para arzının yüzde 1.1’ini cüzdanlarına eklemiş bulunuyor. Geçmiş verilere göre bu durum, bu öncü grubun gelecekteki fiyat hareketinde söz sahibi olacağına işaret ediyor.”

Ünlü kripto para veri platformu olan CoinGecko verilerine göre ETH’nin güncel piyasa değeri ise 125.808.022.178 dolar değerinde bulunuyor. Öte yandan Santiment ayrıca, ETH ağıyla etkileşime giren benzersiz kullanıcı sayısında üstel bir artışa tanık olduktan sonra, son günlerde yükseliş yaşayan XRP hakkında da birkaç yorumda bulundu:

Ripple, anlık olarak birçok altcoin’den daha iyi durumda bulunuyor. Birkaç gün önce XRP ağı, ağ ile etkileşime giren benzersiz adreslerle yükseliş yaşadı ve Şubat 2020 tarihinden bu yana ilk defa 200 bin’i aştı. Bu izlemeye değer”

Popüler memecoin’lerin ağ aktivitesinde önemli bir artış meydana geldi!

Yaptığı açıklamalar ile beraber birçok altcoin için önemli bilgilere yer veren blockchain analitik firması Santiment, piyasa değerine göre en büyük iki memecoin’den de söz ediyor. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB)’ya değinen firma, geçtiğimiz 10 gün içerisinde bu iki popüler memecoin’in ağ aktivitesinde önemli bir artış kaydettiğini şu şekilde aktarıyor:

“Dogecoin ve Shiba Inu hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, her biri ağ aktivitesinde kayda değer artışlar gösteriyor. Özellikle son 10 gün içinde, DOGE (yüzde 32) ve SHIB (yüzde 35) çok sayıda geri dönen ağ etkileşimi gördü.”

Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz lider altcoin ETH, geçtiğimiz 7 gün içerisinde yüzde 14,3 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider altcoin 1.049,99 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku