Bu Büyük Metaverse Altcoin Şok Yaşadı! Fonlar Kaybolmuş Olabilir mi?

69

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde büyük çaplı blockchain saldırılarından birini yaşayan metaverse altcoin projesi Axie Infinity, saldırı sonrası kapattığı Ronin köprüsünü güncelleyerek yeniden kullanıma açmıştı. Fakat günden güne artan sorunlar ve ekibin yaşadığı problemler, endişeli yatırımcıların sayısını artırıyor. İşte detaylar…

Popüler Metaverse Altcoin projesinde sorunlar günden güne artıyor!

2 Temmuz Cumartesi günü Axie Infinity ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre Ronin köprüsü, Ethereum blockchain’inden gelen transferler sırasında bazı fonların sıkışmasına neden olan bir sorunla karşı karşıya kaldıklarını duyurdu. Axie Infinity ekibi yaptıkları duyurunun hemen ardından yatırımcılarının fonlarının kaybolmadığını, ancak köprünün tekrar kullanıma geçtikten sonra sürekli kendini yineleyen bir sorun nedeniyle sıkışıp kaldığını iddia ediyor. Öte yandan Ronin Network, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir blog yazısında, doğrudan Ronin Bridge’in sözleşme adreslerine gönderilen fonların kalıcı olarak kaybedileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Axie Infinity (AXS)'den Kritik Duyuru: Fiyat Artacak mı?

Bir diğer yandan popüler metaverse altcoin projesi Axie Infinity, 2 Temmuz’da Ronin Köprüsü’nde meydana gelen ve Ethereum blockchain’inden gelen transferler sırasında bazı fonların sıkışmasına neden olan tekrarlayan sorunlarla ilgili bir tweet atarak sıkışma yaşandığını reddediyor. Ekibin açıklamalarına göre sorun belirlenmiş bulunuyor ve anlık olarak sorunun çözümü için doğrulayıcılar ile çalışılıyor. Köprü için, 10 Temmuz’a kadar tamamlanacak bir güncelleme önerildi. Güncelleme yayınlanana kadar fonların takılı kalması bekleniyor. Axie Infinity’nin kullanıcılarını mağdur eden bu durum hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Sorunu tespit ettik ve çözüm üzerinde çalışıyoruz. Çözüm, köprüde bir güncelleme yapmamızı gerektiriyor. Doğrulayıcıların desteğiyle sürece başladık ve güncellemenin önümüzdeki hafta sonuna doğru yayınlanmasını bekliyoruz.”

Ronin Network birçok uyarıda bulunmuştu!

Popüler metaverse altcoin projesi Axie Infinity, yaşanan problemlerin Ronin Köprüsü’nün yeniden açılmasından bu yana sadece iki defa meydana geldiğini iddia ediyor. Fakat, önümüzdeki günlerde bu tür sorunların tekrar ortaya çıkıp çıkmayacağı ise büyük bir muamma. Öte yandan popüler metaverse platformu, güncellemeden sonra sıkışmış olan fonların belirlenen Ronin cüzdanlarına gönderileceğini aktardı.

Bu Büyük Metaverse Altcoin Şok Yaşadı! Fonlar Kaybolmuş Olabilir mi?

Birçok kullanıcıyı mağdur eden bu problem, Axie Infinity’nin 1 Temmuz tarihinde yatırımcıların staking yoluyla AXS kazanmasını sağlayan Land Staking’i başlatmasının hemen ardından yaşandı. Öte yandan Ronin Network daha önce yeni Ronin Bridge’e yalnızca Ronin Bridge UI üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri için erişilmesi ve kullanılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz üzere popüler metaverse altcoin AXS, geçtiğimiz 1 hafta içerisinde yüzde 20 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise 13.81 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku