Santiment’ten Çarpıcı Bitcoin Raporu: Balinalar Satıyor mu?

321

Son verilere göre, Bitcoin (BTC) ‘in 2022’nin en düşük seviyelerine gerilemesi, BTC’yi dipten toplamak isteyen yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Bitcoin balina işlemleri Ocak ayından bu yana en yüksek seviyede

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta yüzde 20 düşerek, kısa bir süreliğine de olsa 29 bin dolar seviyelerine sarktı. Bu fiyat, Temmuz 2021’den bu yana BTC için görülen en düşük seviye olarak kayıtlara geçti. BTC fiyatındaki düşüş, çok sayıda kripto para balinasının ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Yatırımcılar ayrıca BTC’nin daha fazla düşmesine izin verme konusunda isteksiz görünüyorlar ve bir birikim çılgınlığı içindeler. Birkaç analist, BTC’nin büyük aşırı satıldığını ve muhtemelen yakında bir toparlanmaya hazır olduğunu öne sürüyor.

Santiment'ten Çarpıcı Bitcoin Raporu: Balinalar Satıyor mu?

BTC ve daha geniş kripto piyasası, artan faiz oranlarıyla ilgili endişelerle karşı karşıya kaldı. Federal Rezerv (FED)’in Mayıs ayındaki faiz artırımı, son çöküşün tetikleyici noktası oldu. Blockchain araştırma firması Santiment’ten gelen verilere göre, BTC’nin 30.000 doların altına düşmesinin, balina birikimi için tetikleyici bir nokta olduğunu gösteriyor. Bitcoin balina adreslerinin dün yaşanan 30 bin doların altındaki düşüşü dip seviye olarak gördüğüne dair belirtiler var.

İyileşme rallisi yakın mı?

Santiment ayrıca balinalar tarafından tutulan toplam BTC arzının da önemli ölçüde arttığını belirtti. Yine de, BTC’nin dip yaptığını düşünerek alım yapan yatırımcılar geçen hafta büyük ölçüde zarar gördü. Coinglass’tan gelen verilere göre, bu yıl BTC’de büyük miktarda long pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Salı günü, BTC, çoğunluğu long pozisyonlar olmak üzere 354 milyon doların üzerinde tasfiye gördü.

Santiment'ten Çarpıcı Bitcoin Raporu: Balinalar Satıyor mu?

Ancak balinalar BTC satın alıyor gibi görünse bile, lider kripto para birimi henüz güçlü bir toparlanma yaşamadı, ancak, piyasada böyle bir sıçramayı kolaylaştıracak birkaç olumlu katalizör var. BTC’nin bu yıl büyük ölçüde takip ettiği ABD borsaları da Bitcoin’in hareket etmesi için birkaç ipucu veren bir bekleme düzeninde. Enflasyon ve Fed’in faiz artırımlarına ilişkin endişelerin de sürekli olarak aşağı yönlü baskı uygulaması bekleniyor. Daha fazla bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku