Dogecoin ve Shiba Inu Fiyatları Hafta Sonu Nasıl Hareket Edecek?

543

Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 dolar altına gerilerken, köpek temalı meme coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu fiyatlarının ne yönde ilerleyeceği merak ediliyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kimi uzmanlar ise bu sürecin piyasada birikim yapıldığının bir işareti olarak algılıyor. Her iki meme coin grafiklerini yakından inceleyen analist Rakesh Upadhyay, önümüzdeki günlerde bu iki kripto para biriminin ne yapacağını değerlendirdi.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 27 Haziran tarihinde 0,08 dolar seviyesinde hesaplanan 50 günlük basit hareketli ortalamadan (SMA) düştü ve 28 Haziran’da da 0,07 dolardaki 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altına kadar geriledi. Bu durum, ayıların pes etmediğini ve rallilerde satışları artırdıklarını gösteriyor. Ayılar fiyatı, 0,06 dolara düşürmeye çalışacak. Bu seviye kırılırsa, bir sonraki durak 0,05 dolardaki kritik seviyenin yeniden test edilmesi olabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden 0,06 dolardaki desteğe kadar yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların daha yüksek seviyelerde dip oluşturmaya çalıştığını gösterecektir.

dogecoin

Bununla birlikte 0,08 doların üzerinde yaşanacak kırılım ile yükseliş momentumu başlayabilir ardından DOGE/USDT paritesi 0,10 dolardaki psikolojik seviyenin altına doğru ralli girişiminde bulunabilir. Dogecoin (DOGE) grafiğine bakıldığında, meme coin son 24 saatte yaklaşık 1,8’lik bir yükseliş gördü. Köpek temalı memecoin geçtiğimiz yıl oldukça büyük bir yükseliş yaşamış ve yatırımcılarının yüzünü fazlasıyla güldürmüştü. Ancak şimdi bakıldığında, son bir yılda DOGE’nin yaklaşık yüzde 74’lük bir fiyat kaybı yaşadığı görülmektedir. DOGE son 15 dünde ise yaklaşık yüzde18.1’lik bir çıkış gördü.

Shiba ınu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 28 Haziran tarihinde 0,000011 dolar seviyesindeki 50 günlük SMA’nın altına gerileyerek ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterdi. Fakat fiyat 0,000010 doların altına düşmesine rağmen, ayılar bu seviyeleri koruyamadı. Bu durum, satışların daha düşük seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak ve 0,000012 dolardaki dirence meydan okuyacak. Bu seviyenin üzerinde yaşanacak kırılım ve günlük kapanış, 0,000014 dolar seviyesine doğru ralli için zemin hazırlayabilir.

dogecoin

20 günlük EMA (0,000010) yatay seyirde ve göreceli güç endeksi (RSI) değeri de orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında denge olduğunu gösteriyor. Fiyat tekrar 0,000009 doların altına düşerse, avantaj satıcılara geçebilir. Ardından parite 0,000007 dolara kadar gerileyebilir. Shiba Inu (SHIB) grafiğine bakıldığında, meme coin son 24 saatte yaklaşık 0,1’lik bir yükseliş gördü. Köpek temalı meme coin geçtiğimiz yıl oldukça büyük bir yükseliş yaşamış ve yatırımcılarının yüzünü fazlasıyla güldürmüştü. Ancak şimdi bakıldığında, son bir yılda SHIB’in yaklaşık yüzde 13’lük bir fiyat artışında kaldığı görülmektedir. SHIB son 15 dünde ise yaklaşık yüzde25,9’luk bir çıkış gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku