Elon Musk Katar’da Bitcoin Hakkında Konuştu! Yükseliş Mi Bekleniyor?

907

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk bugün gerçekleşen Katar Ekonomik Forumu’nda yaptığı açıklamalarda Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.

Musk: Bitcoin yükseliş potansiyelini koruyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Tesla CEO’su Elon Musk, yaşanılan durgunluğun bir anda geliştiğini ve kripto para birimlerinin yakın zamanda toplanacağını dile getirdi. BTC fiyatının daha da artış yaşayacağını beklemede olunması gerektiğini, ancak yatırımcıların Musk’tan gelen mesajı sınırlı bir yukarı yönlü uyarı işareti olarak algılamaları gerektiği belirtiliyor.

 

Elon Musk Katar'da Bitcoin Hakkında Konuştu! Yükseliş Mi Bekleniyor?

Forum’da konuşan Elon Musk, kısa vadede bir resesyonun olmama ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve yatırımcıların portföylerini ihtiyatlı bir şekilde yöneterek herhangi bir yükseliş olasılığa hazırlanmaları gerektiğini söyledi. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan hareketliliğin, Bitcoin’in bir yükseliş hareketliliğine başlar başlamaz kısa vadede oluşması gerektiği anlamına geliyor. Ancak daha uzun vadeye bakıldığında Bitcoin(BTC) fiyat seviyesinin yine de bir miktar yukarı yönlü bir hareket potansiyeli koruduğu belirtiliyor.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta sonu 20 bin dolar fiyat seviyesinin altına gerilemesinden sonra çoğu yatırımcı kayıplar yaşamıştı. Ancak Pazar günü düştüğü noktanın üzerinde kapatmayı başardığı görüldü. Yine de, Elon Musk bu sabah dünya ekonomisi ile ilgili korkutucu bir senaryoyu gözler önüne sererken ve kripto para birimleri adına daha fazla kayıpla bir resesyonun gerçekleşme ihtimalinin de olduğunu düşündüğünü, bunun yalnızca olacaklara dair bir uyarı olduğunu belirtti. Bu arada Terra CEO’sunun, ABD Savcılığı tarafından suçlanmasının ardından kripto para birimlerinin istikrarlı görünümünün bozulduğu bildiriliyor.

BTC’nin yeniden düşme olasılığı konuşuldu

Analistlere göre BTC fiyatının 23.782 dolar seviyesine ulaşmadan önce hala önünde bir alan bulunduğu belirtiliyor. Bu, ilk yukarı yönlü hareketle birlikte direnç seviyesine ulaşılmadan önce mevcut fiyat seviyesinin yaklaşık yüzde 13’üne kadar hala bir gerileme olabileceği anlamına geldiği bildiriliyor. Bu sınırın, 12 Mayıs tarihinde en düşük seviyesi ve direnç olarak onaylanması gereken aylık S1 destek seviyesi ile birlikte geldiği ve şu anda fiyat hareketinin bu seviyenin altında kırıldığı belirtiliyor.

Aşağı yönlü oluşabilecek bir düşüş riski ile birlikte Musk, kripto para piyasalarında yaşanacak bir durgunluğun yakınlarda oluşabileceği ve Tesla şirketinin de işgücünü azaltma yönünde adımların atılabilecek olduğuna dair uyarısıyla birlikte geldi. Diğer CEO’larıın ve iş dünyası liderlerinin durgunluk konusunda Elon Musk’ın görüşüne katılmaları, bir uyarı olarak algılandığı belirtiliyor. Bu olayın yaşanması halinde, kripto para birimleri adına daha fazla satış baskısı ile çıkış yapacakları anlamına geldiği bildiriliyor. BTC, 19.036 dolar seviyesine yeniden gerilemeye ve hatta daha önce belirtilen seviyeyi tutamayıp daha da gerilemesi durumunda muhtemelen 16.020 dolar fiyat seviyesine kadar bir düşüş yaşayabileceği, bununda yüzde 24’lük bir düzeltmeyi tetikleyebileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku