Altın Fiyatı İçin Rekor Tahmin: Şimdi Bu Seviyelere Hazırlanın!

235

Dünkü açıklamaların ardından, Federal Rezerv’in daha şahinleşmesi bekleniyor. Piyasalar, bir sonraki FOMC toplantısında 50 baz puanlık bir artış yerine 75 baz puanlık bir artışla fiyatlanıyor. İşte detaylar…

Ekonomik kargaşadan altın güçlenerek çıkabilecek mi?

McEwen Mining Corp’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Baş Sahibi Rob McEwen, piyasanın duyarlılığına katılıyor. Bununla birlikte, daha fazla faiz artırımı ile bile, Fed’in Volcker benzeri bir yaklaşımı engelleyerek enflasyonu kontrol altına alabileceğini düşünmüyor. Daha önceleri,1970’ler-80’ler çift haneli enflasyon döneminde, Fed Başkanı Paul Volcker faiz oranlarını yüzde 20’ye yükselterek enflasyonu düşürmüştü. McEwen, “At ahırdan çıktı bile,” dedi ve şunları ekledi:

Fed parasal genişleme ve düşük faiz oranları ile bir canavar yarattı. Bunu evcilleştirmek oldukça zaman alacak.

Altın Fiyatı İçin Sırada Ne Var? İşte Önemli Tahmin!

McEwen, Federal Rezerv’in beklenen faiz artırımlarının “emlak piyasasını daha da soğutacağını” söyledi ve “Spekülatif hisse senetleri ve kriptolar zaten bunu yansıtıyor” dedi. Şuan, S&P 500 yıldan yıla yüzde 22 düştü ve kripto endüstrisi 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetti. McEwen yumuşak bir iniş öngörmediğini söyledi ve şunları belirtti:

Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde büyük bir piyasa düzeltmesine bakacağız.

İnsanların düşüncelerini değiştirmeleri gerekiyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, altının fiyatı bugüne kadar yüzde 0,75 düştü. Kıymetli metal, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi diğer varlıklara kıyasla çok fazla değer kaybetmemiş olsa da yatırımcılar altının fiyatının ne zaman yükseleceğini merak ediyor. Buna yanıt olarak McEwen şunları söyledi:

İnsanların her şeyin büyüyüp daha iyiye gittiği inancından ‘oh, belki bir şeyi korumam gerekiyor’ inancına geçmeleri zaman alıyor. Ve sonra altın hareket etmeye başlar… Sanırım sistemde daha fazla stres görmemiz gerekiyor ve insanların başka yol olmadığını arayan ve söyleyen insanlar var.

Altın Bu Hafta Ne Yapacak? İzlenecek Seviyeler Neler?
 

Önümüzdeki “iki ila üç yıl” içinde ons altın başına 5.000 dolar tahmin ettiğini de sözlerine ekleyen McEven, sözlerini şu şekilde tamamladı:

Amazon’a bakın, Shopify’a bakın, birçok teknoloji hissesine bakın” dedi. “Piyasa aniden içeri girmeye karar verince o hisselerin değeri patladı. Altın, nikel ve diğer metaller neden aynı şeyi yapmasın? Bu sadece piyasada bir sektörden diğerine bir rotasyon… değişir ve daha az iyimser olur, o zaman ‘Sahip olduklarımı nasıl korurum?’ diye soruyorsunuz. Ve altın bu işlevi bin yıl boyunca yerine getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku