Domino’s Pizza’dan Pizza Günü’nde Bitcoin (BTC) Müjdesi!

0 91

Hollanda’daki Domino’s Pizza şubelerinde çalışanlara, maaşlarını Bitcoin (BTC) ile alma seçeneği sunulacağı bildirildi. Ülkedeki 270’ten fazla Domino’s Pizza şubesinin arkasındaki franchise sahibi Immensus Holding’e göre, şirket çalışanları, ülkenin asgari ücretin üzerindeki tüm maaşlar için euro veya Bitcoin (BTC) seçenekleri arasında tercih yapabilecekler.

Çalışanlarımız Bitcoin (BTC)’e büyük ilgi duyuyor

Hollanda merkezli bir kripto şirketi olan BTC Direct, Bitcoin ile ödeme almayı kabul eden çalışanlar için ödemeleri yapacak. Şirket bünyesinde toplam 1000 kişinin çalıştığı bildirildi. Immensus’un CEO’su Jonathan Gurevich konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

 Modern bir şirketiz ve birçok genç çalışanımız var. Genç çalışanlarımız Bitcoin (BTC)’e ve kripto paralara karşı oldukça ilgili. Bu yüzden onlara böyle bir  fırsatı sunmak istiyoruz.

Hollanda yasaları, ülkedeki çalışanlar için asgari ücretin avro olarak ödemesini şart koşuyor. Ülkedeki asgari aylık ücret, yaşa ve çalışılan saate bağlıdır, ancak genellikle 15-18 yaş arası işçiler pizza zincirinde, daha fazla  çalışabilirler, bu da potansiyel olarak aylık kazançlarını asgari ücretin üzerine taşır. Böylece, maaşlarını BTC ile alabilirler.

Pizza gününde anlamlı müjde

Immensus’un maaşları BTC ile ödeme seçeneğini duyurması, Bitcoin Pizza Günü’nde gerçekleşti. Bununla birlikte, aynı hafta BTC fiyatı ve birçok kripto para biriminde çift haneli yüzde düşüşleri yaşandı ve BTC neredeyse 30 bin doların altına düştü.

BTC Direct’ten Jerrymie Marcus is bu konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

 Aylık bir Bitcoin maaşı, Bitcoin’de ortalama dolar maliyeti ile karşılaştırılabilir. Yani tüm faydalar aynıdır, piyasayı zamanlamanız gerekmez ve uzun vadede kısa ve orta vadeli dalgalanmayı iptal edersiniz. Bu aslında çalışana fayda sağlar, sürekli artan bir varlığa otomatik olarak değer kazandırır.

Bitcoin (BTC) Pizza Gününüz Kutlu Olsun! Bugün Neden Önemli?
Bitcoin (BTC) Pizza Gününüz Kutlu Olsun! Bugün Neden Önemli?

2010 yılında Laszlo Hanyecz’in pizza satın alması ona 10 bin BTC’ye mal oldu  ve şu anda yüz milyonlarca dolar değerinde. Bununla birlikte, bazı Bitcoin boğaları ve pizza severler bile, BTC’yi bir ödeme aracı olarak kullanmaktan çekiniyor.

Pomplianao Pizzacı açtı

Kripto para üzerine eğitim podcast’leriyle tanınan Anthony ‘Pomp’ Pompliano, Salı günü küçük işletmeleri ve İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’nu desteklemeyi amaçlayan bir pizza şirketi kurduğunu duyurdu. Bununla birlikte, Bitcoin Pizza girişimindeki müşteriler ödeme için yalnızca kripto kartlarını kullanabilir. Pomp daha sonra BTC’yi kabul etmeme nedenlerini şöyle açıkladı:

İnsanların pizza için BTC’lerinden vazgeçmesini istemiyoruz, bunun yerine Bitcoin gelişimini finanse etmeye yardımcı olmak için itibari doların değer kaybetmesi şeklinde para toplamaya çalışıyoruz.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku